Іран взяв на себе всю відповідальність за збиття українського літака МАУ під Тегераном

Іран взяв на себе всю відповідальність за збиття українського літака МАУ під Тегераном

Фото: Associated Press

Рідним загиблих також виплатять компенсації.

Іран повністю бере на себе відповідальність за збиття українського літака в небі над Тегераном у січні 2020 року. Іранська сторона обіцяє виплатити однакову суму компенсації рідним всіх жертв незалежно від їхнього громадянства.

Про це говорив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін з іранським колегою Мохаммадом Джавадом Заріфом в Тегерані 19 жовтня.

Єнін наголосив, що слідство щодо встановлення всіх обставин авіакатастрофи має бути неупередженим і об'єктивним, а Іран повинен забезпечити доступ до всіх матеріалів.

"Вітаємо рішення Ірану взяти на себе всю відповідальність за збиття українського літака, а також готовність забезпечити однаковий розмір компенсації родичам всіх жертв незалежно від їхнього громадянства... Прогрес у переговорному процесі щодо українського літака сприятиме нормалізації співробітництва з Іраном в усіх сферах", - сказав заступник міністра. 

Своєю чергою, очільник МЗС Ірану запевнив, що жодна третя країна не впливатиме на політику його країни щодо України та підтвердив підтримку територіальної цілісності держави.

Нагадаємо, що літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ, який прямував з Тегерана до Києва, розбився вранці 8 січня невдовзі після вильоту з іранської столиці. Жертвами катастрофи стали 176 осіб - усі, хто перебував на борту. Тегеран офіційно визнав, що Boeing був збитий іранськими військовими "ненавмисно". Згодом іранська влада повідомила, що причиною авіакатастрофи стала людська помилка під час налаштування радарної системи в підрозділі протиповітряної оборони.

У Франції 20 липня  2020 року почали розшифровувати "чорні скриньки". Аналіз відбувався у три етапи: перший - відкрити самописці, не пошкодивши карти пам’яті, другий - зробити копії збереженої на самописцях інформації до прослуховування записів і перегляду параметрів польоту, та третій - прослухати записи самописців у присутності юридичних фахівців. 

23 липня у Франції завершили попередній аналіз обох бортових самописців збитого під Тегераном у січні 2020 року літака МАУ. 

Збиття Boeing 737 під Тегераном: що змінилося за півроку після трагедії

Збиття Boeing 737 під Тегераном: що змінилося за півроку після трагедії

Повʼязані теми:

Наступна публікація