Істеричний Чуркін накинувся на Клімкіна наприкінці засідання Радбезу ООН

Істеричний Чуркін накинувся на Клімкіна наприкінці засідання Радбезу ООН

Віталій Чуркін звинуватив Україну в тому, що вона пустила МН17 на Донбас. / Фото: telegrafist.org

Постпред РФ при ООН звинуватив Україну в трагедії з "Боїнгом".

Постійний представник РФ в ООН Віталій Чуркін наприкінці засідання Рб ООН, на якому Росія заблокувала резолюцію по МН17, поскаржився на виступи дипломатів з інших країн, але найбільше дісталося главі МЗС України Павлу Клімкіну.

"Деякі висловлювання щодо Росії я вважаю образливими і негідними дипломатів. Незрозуміло, чому незгода з однією формою судочинства прирівнюється до безкарності. Ми пропонуємо вивчити різні варіанти судочинства", - сказав Чуркін.

Після цього постпред РФ в ООН накинувся на Клімкіна і місцями Чуркін навіть зривався на крик. При цьому російський дипломат фактично звинуватив Україну в трагедії з "Боїнгом".

"А навіщо цивільні літаки направляли в зону, де йдуть військові дії? В зону, де українські збройні сили воюють, у тому числі з використанням авіації, де літають військові транспортники? Навіщо відправляють в цю зону цивільні літаки? Пасажири малайзійського "Боїнга" могли і не знати, що у вас збройний конфлікт. Зрештою малайзійська авіаційна влада могла не знати про це. Чому ви це робили? З жадібності? Або з якихось інших міркувань?", - сказав Чуркін.

"Чому досі не надали розслідуванню запис ваших військових авіадиспетчерів? Ось вам і безкарність. Покарали кого-небудь за це? Пане Клімкін, покарали кого-небудь за це?", - додав постпред Росії в ООН.

Чуркін сказав, що сподівається, що "до відповідальності будуть притягнуті і ті, хто збивав літак, і ті, хто його туди направляв". Врешті-решт він з жалем зазначив, що "засідання Радбезу не сприяло руху до мети з'ясування всіх обставин трагедії МН17 та притягнення до відповідальності винних".

Раніше Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна звернулися до Радбезу ООН із проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі пасажирського лайнера. Втім, у Росії вже неодноразово говорили, що будуть ветувати рішення.

Авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів із Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року поблизу населеного пункту Грабове Донецької області.

Жертвами падіння літака стали 298 людей, серед яких 15 членів екіпажу.

Українські військові, журналісти та міжнародні експерти неодноразово наводили докази, що лайнер збили бойовики "ДНР" за допомогою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який після трагедії був терміново відправлений до Ростовської області.

Одразу після катастрофи бойовики і російські ЗМІ заявили, що був збитий український транспортний літак. Коли ж стали відомі наслідки, повідомлення у соціальних мережах почали масово видаляти, а росіяни взялись звинувачувати в трагедії українських військових. Висувалась безліч версій, які спростувались свідками, спеціалістами, фото- і відеодоказами.

1 липня 2015 року Нідерланди завершили роботу над проектом остаточного звіту про причини катастрофи, публікація якого відбудеться у першій половині жовтня цього року.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважають цей крок передчасним і виступають категорично проти проведення трибуналу над винуватцями трагедії.

Родичі загиблих уже подали судовий позов щодо колишнього так званого міністра оборони "ДНР" Ігоря Гіркіна з позивним "Стрелков" на суму в 900 млн доларів.

Доповідь про розслідування причин катастрофи Боїнга над Донбасом буде закритою

Доповідь про розслідування причин катастрофи Боїнга над Донбасом буде закритою

Повʼязані теми:

Наступна публікація