"Історична розмова". Новіков розкрив подробиці першого дзвінка Порошенка до Савченко

Саме таких новин ми чекали останні два тижні, зазначив захисник.

Адвокат Надії Савченко Ілля Новіков розповів про "історичну розмову" президента України Петра Порошенка та родичів з української льотчицею Надією Савченко, після якої вона припинила голодування.

"Президент Порошенко вперше говорив по телефону з Надією. Розмова йшла по телефону консула, який для такого випадку дозволили пронести в СІЗО", - написав він у Facebook.

За його словами, український президент розповів Надії про переговори щодо її звільнення. Захисник нагадав, що в останні місяці усіма обговорювався її можливий обмін на офіцерів ГРУ Александрова та Єрофєєва, яких в Україні визнали винними в терористичній діяльності.

Савченко, Порошенко
УНІАН

"Вже сьогодні під час зустрічі надійшло повідомлення, що Єрофєєв не має наміру подавати апеляцію. Я схильний вважати це позитивним знаком, можливо процедура підготовки обміну запущена і почала працювати, і з Росії надійшов підтверджувальний сигнал. Сподіваюся, Александров незабаром приєднається до такого рішення. Це було б в інтересах усіх учасників", - зазначив Новіков.

"За результатами розмови з президентом Порошенко, а також з мамою і сестрою, які були на зустрічі, Надія погодилася перервати голодування. Інакше виходило б, що вона змушує Україну заради її порятунку відпустити терористів без остаточного вироку. Це позбавило б надалі Україну важливих правових можливостей, які дає такий вирок і створило б асиметричну ситуацію обміну. Надалі це могло б перешкодити звільненню Сенцова, Солошенка та інших українців. Зрештою Надія погодилася припинити голодування і почати складну процедуру виходу з нього", - розповів адвокат полоненої українки.

"Саме таких новин ми чекали останні два тижні, якщо не останні два роки. Особливо чекала на них Марія Іванівна Савченко", - додав він.

Також сьогодні адвокат Микола Полозов зустрівся з українською льотчицею і нардепом Надією Савченко в СІЗО після того, як вона припинила голодування. Надія почала пити воду, різко переходити до твердої їжі в її стані зараз небезпечно. Стан здоров'я Надії стабілізований внутрішньовенними вливаннями, які тепер їй проводять кожен день. Є проблеми з нирками - набряклість. Зовсім сколоті вени, ставлять крапельницю через зап'ястя, розповів адвокат про її стан після розмови з президентом, сестрою і мамою.

Раніше президент України Петро Порошенко розповів, що обговорив алгоритм повернення українки з російським президентом Володимиром Путіним, і їм вдалося досягти домовленостей.

Нагадаємо, що засуджена в Росії до 22 років колонії українка Надія Савченко розглядається як єдиний варіант обміну на затриманих російських спецназівців Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва.

Зазначимо, що російські військові Олександр Александров Євген Єрофєєв визнані винними у вчиненні низки кримінальних злочинів на території України. Їх засудили до 14 років з конфіскацією майна. Адвокати ГРУвців повідомили, що оскаржувати вирок не будуть.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: