Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Історичний візит з нотками скандалу. Про що домовилися президент України Зеленський і прем'єр Ізраїлю Нетаньягу

Найближчим часом Ізраїль має ратифікувати угоду про зону вільної торгівлі з Україною.

Вирішити питання масових відмов українцям у в'їзді в Ізраїль пообіцяв у Києві ізраїльський прем'єр Біньямін Нетаньягу. Щороку до країни з релігійними святинями не пускають до п'яти тисяч наших громадян, дві з половиною - не змогли потрапити лише цьогоріч.

Про що ще домовився президент Володимир Зеленький з ізраїльським гостем і як себе проявила на українській землі його дружина Сара, ідеться в сюжеті Олександра Романюка в програмі ТСН.19:30.

Перший за 20 років візит. І одразу - казус. Ізраїльського прем'єра Біньяміна Нетаньягу в Борисполі зустрічають традиційним хлібом-сіллю. Політик - його смакує, дає шматок дружині Сарі і та просто розкришує коровай на землю.

Що то було - незнання традицій, випадковість чи навмисний учинок - невідомо. Після прильоту низка ЗМІ повідомила: жінка нібито була в поганому настрої. Іще до приземлення. На борту літака Сара Нетаньягу зчинила скандал через те, що начебто її не привітали пілоти рейсу. Журналісти твердять, вона намагалася потрапити до них у кабіну, але туди її не пустили. Інцидент уладнали, а з родиною прем'єра пілоти привіталися ще раз. Згодом цей епізод журналіст Юрій Бутусов назве фейком. Нібито це злив із Росії, яка намагається дискредитувати візит. Утім хай там як - на перебіг зустрічі ні оказія з хлібом, ані ситуація в літаку не вплинули.

Український президент та ізраїльський прем'єр зустрічаються біля Маріїнського палацу й одразу вирушають на переговори.

Говорять про розширення зони вільної торгівлі, згодом розкаже журналістам Володимир Зеленський. Україна, каже, угоду вже ратифікувала. Ізраїль, обіцяє Нетаньягу, зробить це після виборів. Вирішать і інше принципове питання - відмови для українців та ізраїльтян під час перетину кордонів.

"Ми домовилися остаточно вирішити цю проблему. Громадяни обох держав мають максимально користуватися перевагами безвізового режиму. А українські громадяни - не повинні тисячами бути затримані на кордонах Ізраїлю", - сказав Зеленський.

Відео Зеленський зустрівся з Нетаньягу: що обговорювали та про що домовилися

Вирішити питання масових відмов українцям у в'їзді в Ізраїль - пообіцяв у Києві ізраїльський прем'єр Беньямін Нетаньягу. Щороку у країну з релігійними святинями не пускають до п'яти тисяч наших громадян, дві з половиною не змогли потрапити лише цьогоріч. Про що ще домовився президент Володимир Зеленський з Нетаньягу і як себе проявила на українській землі його дружина Сара – у сюжеті.  

Зеленський зустрівся з Нетаньягу: що обговорювали та про що домовилися

Окрім того, Україна, каже Зеленський, зацікавлена і в співпраці в оборонній та безпековій галузях. Адже Ізраїль так само має збройні конфлікти із сусідами. Ізраїльський прем'єр обіцяє - посилюватимуть співпрацю ще й у IT та інноваційній царині. І хвалить Україну.

"Я побачив, що з часу, коли вас обрали, практично вдвічі країна почала розвиватися швидше. Я не думаю, що це просто збіг, я думаю, що це відображає те, яким чином були натхненні люди до цього візиту і до вашого бачення щодо мирної і квітучої України. Я тут був 20 років тому і бачу зміни, які відбулися, і бачу ваші бажання прискорити ці зміни", - сказав Нетаньягу.

Далі високопосадовці вирушають до Бабиного Яру. Кажуть, це місце є трагічним для обох країн.

"Україна й Ізраїль крокують разом нога в ногу. Разом ми пам'ятаємо ті трагедії, що були. І разом ми пророкуємо гарне майбутнє. Але ми дуже просимо вшановувати трагедію в Бабиному Яру, аби ніколи це не повторилося знову", - зазначив Нетаньягу.

Володимир Зеленський закликає Ізраїль визнати голодомор 1932-33 років Геноцидом Українського народу. І закликав разом боротися за права людей.

"Сьогодні тут, у Бабиному Яру, ми закликаємо об'єднати зусилля, щоб не допустити будь-яких проявів антисемітизму та нетерпимості на расовому чи національному ґрунті. Україна разом із усім цивілізованим світом демонструє єдність. І стоїть на сторожі толерантності, гуманізму і демократії", - наголосив Зеленський.

Поговорити про це та інші принципові питання сторони, не виняток, іще зможуть - від Біньяміна Нетаньягу український президент отримав запрошення відвідати Єрусалим уже наступного тижня.

Пізно ввечері Зеленський написав у Facebook, що "це була історична зустріч. Перший за довгі роки візит ізраїльського лідера на українську землю. Дуже радий знайомству з Біньяміном Нетаньягу, у якому я відчув надійного партнера та друга України. Нам є чого вчитися один в одного. Ізраїль для нас завжди буде прикладом того, як треба захищати свою землю та берегти життя своїх бійців, своїх громадян. Але справа не лише у прикладі. Співпраця України та Ізраїлю виходить на новий рівень".

Президент України окреслив три напрямки співпраці з Ізраїлем.

"По-перше, ми очікуємо ратифікації Угоди про вільну торгівлю новим складом Кнесету після виборів 17 вересня. Це збільшить обсяги торгівлі між нашими країнами. По-друге, підписано чотири важливі документи, які розширять контакти між Україною та Ізраїлем в освіті, культурі і спорті. Крім того, чекаємо на тісну співпрацю в агросекторі. По-третє, я запросив ізраїльські компанії приходити працювати в Україну: будувати дороги та інфраструктуру, вкладати в медицину, освіту, енергозбереження та, звісно, в ІТ. У наступні п’ять років ми будемо стрімко зростати, тож Україна сьогодні – найпривабливіше місце для стратегічних інвесторів", - зазначив Зеленський.

Це була історична зустріч. Перший за довгі роки візит ізраїльського лідера на українську землю. Дуже радий знайомству з...

Опубліковано Володимиром Зеленським Понеділок, 19 серпня 2019 р.

Залиште свій коментар

Вибір редакції