Історія не про перемогу, а про відвагу. Зеленський вшанував пам’ять Героїв Крут

Історія не про перемогу, а про відвагу. Зеленський вшанував пам’ять Героїв Крут

Фото: Facebook/Володимир Зеленський

Пів тисячі курсантів, студентів та гімназистів боронили Київ від захоплення кількатисячним загоном Червоної армії.

29 січня президент України Володимир Зеленський вшанував пам’ять полеглих у бою під Крутами, який стався 102 роки тому. Він відвідав церкву Святого Миколая на Аскольдовій могилі.

Пам’ять полеглих героїв ушанували хвилиною мовчання. Пролунав державний гімн України. Воїни почесної варти відсалютували з особистої зброї, йдеться на сайті президента.

Зеленський також поклав квіти до могил учасників антитерористичної операції, які загинули на сході України.

За словами президента, це історія насамперед "не про перемогу чи поразку, не про оцінку рішень командування, не про історичні та геополітичні наслідки", а про "неймовірну відвагу та хоробрість зовсім юних, не до кінця підготовлених курсантів, студентів і гімназистів, які стали на захист Української держави та змогли зупинити супротивника, який значно переважав їх за чисельністю та зброєю".

"Ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як сьогоднішні захисники України на сході, слугують гідним прикладом нашим майбутнім поколінням", - наголосив очільник держави у фейсбуці.

102 роки тому історія боротьби за власну державність поповнилася героїчною сторінкою – боєм під Крутами. Це історія...

Опубліковано Володимиром Зеленським Вівторок, 28 січня 2020 р.

В Україні сьогодні відзначають 102 річницю історичного бою під Крутами. Київські курсанти вийшли проти чотиритисячної Червоної армії. Запеклий бій тривав 5 годин. Він хоч і закінчився поразкою, став прикладом відваги та самопожертви українців заради своєї незалежності.

29 січня – День пам'яті Героїв Крут

29 січня – День пам'яті Героїв Крут
Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація