Історія з "втручанням України у вибори США" була операцією спецслужб РФ - NYT

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

РФ нібито організувала це, аби виправдати себе.

РФ організувала багатоходову спецоперацію, аби перекласти на Україну вину за втручання в американські вибори 2016 року, відвернувши увагу від себе.

Про це 22 листопада пише The New York Times.

Як зазначається у публікації, американська розвідка вважає, що спецслужби РФ ще від 2017 року просували конспіративні теорії та реальні факти, щоб створити враження, що саме Україна причетна до зламу електронної пошти демократів.

Зазначається, що в секретному звіті, наданому сенаторам-демократам та їхнім помічникам, працівники американської розвідки інформують, що спецоперація Росії вдалася, оскільки "необґрунтовані претензії про українське втручання просочилися у заяви республіканців".

При цьому американські спецслужби вважають, що в міру наближення президентської кампанії в США Москва "може подвоїти зусилля".  

Звинувачення на адресу Києва ґрунтуються на заявах усього кількох українців, котрі відкрито критикували Трампа у 2016 році. Проте ця критика лише точкові удари порівняно з втручанням Москви, "коли Путін наказав військовим та розвідувальним органами проводити широку кампанію впливу на американські вибори.

За даними видання, спецслужби РФ передавали певну інформацію "впливовим росіянам та українцям, котрі використовували низку посередників (олігархи, бізнесмени та їхні партнери) - аби донести до американських політиків і навіть деяким журналістам, котрі, ймовірно, не знали про походження цих матеріалів".

Крім того, видання наголошує, що в поширенні дезінформації брав участь і сам президент РФ Володимир Путін, коли "почав публічно висувати брехливі теорії".

Нагадаємо, 24 березня міністр юстиції США Вільям Барр представив конгресменам письмовий висновок на чотирьох сторінках про результат розслідування спецпрокурора Мюллера. Але сам звіт спецпрокурора на більш ніж 400 сторінках з'явився лише в середині квітня.

У звіті наголошувалося, що Мюллер та його колеги виявили багато випадків контактів команди Трампа з росіянами під час президентської кампанії 2016 року. Утім, попри це вони не виявили в діях Трампа та його оточення ознак злочину. На запитання, чи намагався Трамп перешкодити роботі органів юстиції, Мюллер не дав прямої відповіді, лише навів аргументи як на користь цієї тези, так і такі, котрі їй суперечать.

Розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера можливих зв'язків Трампа з росіянами тривало близько двох років.

Відео Україна не втручалась у вибори США: як минули останні відкриті свідчення щодо імпічменту Трампа

Останніми надали слово співробітнику американського посольства в Україні Девіду Холмсу і колишній високопосадовій радниці Ради нацбезпеки США Фіоні Хілл. Обоє намагались довести, що за чутками, що начебто Україна втручалася в американські вибори, стоїть інспірована росіянами брехня, яку активно поширювали російські спецслужби.  

Україна не втручалась у вибори США: як минули останні відкриті свідчення щодо імпічменту Трампа

Залиште свій коментар

Вибір редакції