Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Українці самі здатні розібратися". Розенко відреагував на закон щодо заборони "бандерівської ідеології"

За словами Розенка, природа політичних процесів та заяв окремих польських політиків щодо України цілком зрозуміла.

В українсько-польському діалозі набагато більше тем, які об’єднують, які стосуються сьогодення і майбутнього двох держав.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, передає його прес-служба.

«Незважаючи на те, що різні політичні сили, які є з обох боків, намагаються постійно відкинути стосунки України та Польщі кудись в минуле, щоб влади двох країн тільки займалися історичними «розборками» на тему «хто почав перший і хто більше винен», я переконаний, що у нас в українсько-польському діалозі набагато більше тем, які об’єднують, які стосуються сьогодення і майбутнього двох держав – це і економічне, і гуманітарне співробітництво і соціальні сфера тощо», - зазначив він.

За словами Розенка, природа політичних процесів та заяв окремих польських політиків щодо України цілком зрозуміла.

Віце-прем’єр підкреслив, що незважаючи на заяви, які лунали останні півроку на адресу України, українська сторона завжди демонструвала відкритість своєї політики щодо Польщі.

ПАВЛО РОЗЕНКО: ІСТОРІЮ УКРАЇНИ МИ БУДЕМО ПИСАТИ В КИЄВІ Незважаючи на те, що різні політичні сили намагаються постійно ...

Опубліковано Прес-служба Павла Розенка 1 лютого 2018 р.

«Ми ніколи жодним чином не дозволяли собі втручатися у внутрішню політику Польщі, вказувати куди рухатися і що робити. Ми поводилися максимально коректно в цій ситуації, розуміючи , що Польща – наш історичний союзник, одна з перших держав, яка визнала нашу незалежність у 1991 році і сьогодні є послідовно підтримує Україну у війні з Росією», - додав він.

Розенко заявив, що коло дискусій є дуже широким.

«Ми не хотіли б «зациклюватися» лише на питаннях минулого. Зі свого боку, наші колеги і друзі повинні зрозуміти, що історію України у Москві колись вже писали, тому зараз історію України ми будемо писати в Києві, українці самі здатні розібратися з приємними і неприємними моментами і формувати свою історичну правду», - наголосив віце-прем’єр-міністр.

ВідеоСенат Польщі ухвалив скандальний закон щодо українських націоналістів

Тепер там каратимуть за заперечення того, що українські націоналісти в минулому столітті чинили злочини проти поляків. Польські політики внесли поправки до закону про Інститут національної пам'яті. Штраф чи позбавлення волі на строк до трьох років загрожуватиме тим, хто підтримує дії ОУН та УПА, які поляки вважають злочинними.

Сенат Польщі ухвалив скандальний закон щодо українських націоналістів

Нагадаємо, сьогодні, 1 лютого, близько третьої години за київським часом Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі. Документ передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. 

26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, скажімо, пишуть про "польські табори смерті".

Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко стурбоване фактом ухвалення Сеймом Польщі цього законуІзраїль закликав Польщу внести зміни до законопроекту. Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху сказав, що він доручив своєму послу зустрітися з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравіцьким, щоб висловити заперечення проти законопроекту, який передбачає покарання до трьох років ув'язнення за використання таких фраз, як "польські табори смерті". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції