Італійський адвокат звинуватив Порошенка у привласненні викрадених із музею шедеврів

Картини зникли з музею у Вероні, а були знайдені на Одещині.

Житель італійського міста Верона подав позов на президента України Петра Порошенка, котрого він звинувачує у присвоєнні 17 викрадених із місцевого музею картин. Ці полотна згодом знайшли українські прикордонники, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мер міста вже встиг пообіцяти кожному українцю право на безкоштовне відвідання музею Кастельвеккьо, однак на місці поцуплених картин і досі висять репродукції із написом "знайдено". За півроку після урочистостей з нагоди знайдення картин музей і досі на них чекає. Прискорити процес повернення полотен вирішив адвокат Гуарієнте Гуарієнті, який подав позови проти Порошенка до української та італійської прокуратур. "Злочини, що я вбачаю у діях президента України – це утримання протягом щонайменше шести місяців картин, викрадених у Вероні. Це може кваліфікуватися, як придбання краденого", - пояснив сам юрист.

ВідеоЖитель італійської Верони подав позов на президента України

Ситуація вже вплинула на настрої пересічних італійців, які не розуміють зволікання з боку України. "Мене шокує такий стан речей. Дякуємо за те, що знайшли картини, молодці, але ж час уже і повернути", - каже одна з громадянок Італії. "Це наче душа нашого музею та міста. Візьміть хоча б "Портрет хлопчика" авторства Карото – найвідоміша у Вероні картина", - каже директор музею Маргеріта Болла. В той же час адвокат Гуарієнті переконаний, що картини можуть лишитись у якомусь музеї Києва. "Я ж не думаю, що Італія готова розпочати каральну місію, щоби їх забрати силою. Ні. Зрештою змириться і картини залишаться там", - нагнітає тривожні настрої він.

У київському музеї, де полотна виставляли після знайдення, про їхню подальшу долю інформацією не володіють. У військовій прокуратурі запевняють, що картини знаходяться у безпечному місці, а затримка пов'язана із формальностями щодо передачі їх італійцям. "Всі процесуальні дії, які потребували, згідно чинного кримінального процесуального законодавства, з цими картинами проведені. Рішення про передачу процесуально прийнято", - наголосив начальник відділу військової прокуратури Південного регіону Сергій Яровий.

СБУ повернула до Львівського музею незаконно виставлені на аукціон викрадені картини

Про те, що з картинами усе гаразд, кажуть і в Адміністрації президента України. Там чекають, коли прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці визначиться з датою передачі. Але, виявляється, цьому заважає велика італійська політика. "Це вкрай складно, в першу чергу, через велику політичну активність в Італії, особливо напередодні грудневого референдуму", - пояснив посол України в Італії Євген Перелигин.

Референдум 4 грудня – це голосування про конституційну реформу, яку хоче провести Маттео Ренці. Сам він підтримує санкції проти Росії, а тому передовсім не вигідний партіям, прихильних до Путіна. Якщо італійці проголосують проти реформи, уряд буде змушений піти у відставку. "Мені відомо, що просто дві сторони не змогли узгодити дату. Зараз триває кампанія до референдуму, і цілком логічно, що прем'єр Ренці щодня зайнятий цією темою", - виявляє розуміння ситуації мер Верони Флавіо Тозі.

Для України ж це перетворюється на вже не перший міжнародний скандал із поцупленими картинами. Так само нідерландська преса роздмухувала історію з полотнами, які знайшли на Донбасі. Сталося це перед референдумом щодо асоціації України з ЄС. Нідерладці єдині в Європі, хто проголосував проти цього. Тепер, за півтора тижня до італійського волевиявлення, цю просту партію повторюють ще раз.

Кореспондент ТСН Катерина Нестеренко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: