Перейти до змісту
Із "Кличком" і "нечистю": як депутати ВР схвалювали закон про "міграцію" православних парафій

Із "Кличком" і "нечистю": як депутати ВР схвалювали закон про "міграцію" православних парафій

Голосування було драматичним і у вирішальний момент мало не зірвалося.

Шлях до приєднання парафій Московського патріархату до Православної Церкви України розблоковано. Верховна Рада ухвалила закон, який встановлює єдину процедуру переходу та значно спрощує бюрократичну тяганину, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Як боксери перед поєдинком - удавано приязно вітаються у кулуарах двоє головних опонентів: автор закону про церковні переходи, "народнофронтівець" Віктор Єленський та донедавна громадянин Росії, олігарх, головний захисник Московського патріархату "опоблоківець" Вадим Новинський. У Верховній Раді справджується страшний сон РПЦ - депутати таки взялися прописувати процедуру міграції парафій. Відсутність такого механізму стримувала багато релігійних громад, які воліли б змінити московську "прописку" на київську.

Відео Депутати розблокували шлях приєднання парафій МП до ПЦУ

Шлях до приєднання парафій московського патріархату до Православної церкви України розблоковано. Верховна Рада ухвалила закон, який встановлює єдину процедуру переходу та значно спрощує бюрократичну тяганину. 

Депутати розблокували шлях приєднання парафій МП до ПЦУ

Тепер рішення, ухвалене двома третинами голосів на повноважних зборах громади, закріплюється особистими підписами вірян. А далі зміни до статуту щодо підлеглості парафії реєструються через Мінкульт або обласну адміністрацію. Під час перереєстрації забороняється вивозити церковне начиння чи передавати будівлю церкви. Незгодні з переходом мають право утворити власну громаду, але користуватись церквою та її майном буде можна з дозволу тієї громади, від якої вони відкололись. В "Опоблоці" та синхронно в УПЦ Московського патріархату це називають церковним рейдерством.

З "Опоблоком" солідарне "Відродження", але решта фракцій присягаються голосувати за, аж раптом вирішальне голосування провалюється – голосів недодають "ударівці", зо два десятки депутатів БПП, які орієнтуються на Віталія Кличка. У драматичний момент, щоби вплинути на колег, у "Народному фронті" починають скандувати прізвище київського мера: "Кличко! Кличко!". Відповідати, чи є мер Києва парафіянином Московського патріархату, його соратники не хочуть. "Ті депутати, які скандували Кличко, це в них треба спитати. Я вважаю, що релігійні закони – це особиста позиція кожного народного депутата. Це у нього треба запитати, але я знаю, що він - православний християнин", - пояснив нардеп Артур Палатний.

Зрештою забраклі кілька голосів вдається добрати, Іван Мельничук із БПП заради цього голосує за чотирьох. Через порушення регламенту Новинський вимагає від спікера зняти законопроект з розгляду, але Парубій реагує своєрідно: "Відійди від мене! Нечисть! Відійди від мене! Прошу голосувати, прошу підтримати!". Новинський назвав таку поведінка негідною. "Ну, якщо назвав так, то це його справа. Хамство – це ознака відсутності розуму", - прокоментував він.

Закон депутати ухвалюють одразу в цілому. Як прогнозують експерти, він справді пришвидшить міграцію парафій. Релігієзнавці очікують, що у найближчі кілька років половина громад Московського патріархату в Україні перекочує до помісної ПЦУ.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин