Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Із новими доказами і демаршем Луценка: як у Раді "відфутболили" подання ГПУ на нардепа Полякова

Вчергове протягом тижня регламентний комітет відмовив у схваленні ідеї зняти недоторканість із депутата.

Шість годин члени регламентного комітету Верховної Ради сперечалися з прокурорами щодо доказів проти депутата Максима Полякова. Нардепи врешті вирішили, що наданої ГПУ та САП аргументації недостатньо для зняття з колеги недоторканості, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На відео, яке прокурори показали регламентному комітету, Максим Поляков пояснює бізнесвумен Катерині, під виглядом якої працювала агент НАБУ, чому треба залучити до корупційної схеми другого фігуранта справи – Борислава Розенблата. Йшлося про лобіювання закону, який надав би пільги компанії Катерини для видобутку бурштину. А в інших фрагментах Поляков, за версією слідства, обговорює зі своєю помічницею Тетяною Любонько хабарі за свої послуги. І нарешті помічниця звітує, що отримала першу частину – 5 тисяч доларів.

Відео Регламентний комітет заявив про недостатню кількість доказів у справі депутата Максима Полякова

Поляков на це гнівається і каже, що все було не так. Мовляв, його провокували на отримання хабаря, але він не погодився. І вимагає озвучити іншу його розмову з агентом під прикриттям, де він відмовляється від хабарів. "Чому немає стенограми, де я кажу, що гроші мені не потрібні? Чітко я кажу: кошти не потрібні, давайте зробимо це на державному рівні. Це мої слова!", - наполягав депутат. "Якщо людина у понеділок каже: я не буду, не хочу грошей, а в п'ятницю доручає взяти 15 тисяч, то перша розмова звичайно буде у справі... Я особисто знаю людину, яка каже: не хочеться тебе убивати, але прийдеться", - навів приклад генпрокурор Юрій Луценко.

На захист колеги встали члени комітету. Вони кажуть, що невідомо, кого насправді помічниця на записах називає шефом, і ніде не видно, що Поляков таки отримав гроші. Депутатам пояснюють, що на частину грошей від хабаря Поляков доручив помічниці купити два iPhone для нього і дружини. Помічниця розплатилась саме цими міченими грошима, телефон у дружини Полякова вилучили, і все це задокументовано. Кульмінацією обговорення стала перепалка Луценка з нардепом Сергієм Шаховим, після якої генпрокурор навіть залишив кабінет.

Фотогалерея Луценко не виключає ще подання на зняття недоторканості з нардепів восени (7 фото)

Подихавши повітрям у внутрішньому дворику і заспокоївшись, прокурори все-таки повернулися. Однак рішення комітету було таким точно, як напередодні у випадку з Олесем Довгим та ще раніше з попередніми депутатами: подання оцінили, як недостатньо обґрунтоване, а чи позбавляти недоторканості Полякова та дозволяти його арешт – залишають на розсуд Верховної Ради.

Крім того, комітет Ради з питань регламенту вимагає у Генпрокуратури відкриття кримінальної справи проти детективів НАБУ. Про це заявив заступник голови комітету з питань регламенту Павло Пинзеник.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції