Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ізраїль готовий екстрадувати скандального екс-міністра Ставицького до України - Луценко

Умовою його повернення є гарантії відбування можливого терміну покарання в Ізраїлі.

Генпрокурор України Юрій Луценко обговорив із владою Ізраїлю можливість екстрадиції колишніх міністрів часів Віктора Януковича Едуарда Ставицького і Дмитра Табачника.

Про це повідомила у Facebook його прес-секретар Лариса Сарган.

"У нього відбулася неофіційна зустріч із "дуже цікавим і харизматичним" головою Міністерства оборони Ізраїлю Авігдором Ліберманом. Також були переговори з генеральним прокурором Шаєм Ніцаном і з міністром юстиції Айєлет Шакед", - зазначила вона.

Як результат, був підписаний меморандум про спільні дії.

"Ми робимо акцент на пошуку грошей української мафії. За нашою інформацією, ці гроші далеко не в Ізраїлі, але, тим не менш, ізраїльські фахівці - і чинні, і у відставці - пропонують нам допомогу в цьому питанні, і було б нерозумно нею не скористатися", - розповів Луценко.

Він зауважив, що головне питання стосувалося колишнього міністра енергетики - Ставицького, "який прийняв в Ізраїлі прізвище Розенберг". Його підозрюють у незаконному виділенні землі для Межигір'я.

"Ми спочатку подали в Ізраїлі документи для оголошення йому підозри, а в червні - документи на його екстрадицію. Через МЗС я з колегами обговорював робочі моменти в цьому процесі. Ми були б згодні і з тим, щоб суд проходив в Ізраїлі. Але це занадто клопітка справа з викликом свідків та іншими юридичними процедурами", - зазначив генпрокурор.

За словами Луценка, прохання української сторони буде уважно розглянуте правоохоронними органами Ізраїлю.

"Я побачив повне взаєморозуміння з ізраїльського боку... Ізраїльські колеги говорять нам про можливість екстрадиції за умови гарантії відбування можливого терміну покарання пана Ставицького-Розенберга в Ізраїлі... Також я вважаю за можливе запропонувати Ставицькому й угоду зі слідством, положення про яку вже законодавчо оформлено в Україні. Це не позбавить його покарання та конфіскації, але може зменшити термін у разі співпраці зі слідством і скоротить процедури", - заявив Луценко.

Говорячи про іншого екс-міністра освіти Дмитра Табачника, генпрокурор повідомив, що він оголошений у міжнародний розшук.

"Його справа не є настільки масштабною, як справа Ставицького. Там ще триває досудове слідство і рішення про екстрадицію не прийнято", - розповів Луценко.

Як відомо, Ставицький перебуває у розшуку Інтерполу через звинувачення у сприянні екс-президенту Вікторові Януковичу у захопленні "Межигір'я". Сам екс-міністр мешкає в Ізраїлі, звідки нещодавно спростував чутки про свій арешт.

Залиште свій коментар

Вибір редакції