Кабмін не є персональним "урядом Яценюка". Народний фронт різко прокоментував коаліційні перемовини

Відповідальність за Кабмін несуть усі фракції коаліції.  

У партії "Народний фронт" заявляють, що відповідальність за роботу Кабміну несуть всі члени коаліції, оскільки уряд був сформований усіма п'ятьма фракціями.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби партії.

"Уряд коаліції "Європейська Україна" сформований п'ятьма парламентськими фракціями. Кабінет міністрів України є не персональним "Урядом Арсенія Яценюка", а коаліційним Урядом, очолюваним Прем'єром Яценюком. Тому відповідальність за роботу Кабміну несуть всі фракції коаліції", - наголошують політики.

У "НФ" зазначають, що Кабмін сформували фракції президента Порошенка, прем'єра Яценюка і ще три фракції коаліції.

"Цей коаліційний Уряд неодноразово доводив, що здатний консолідувати для ухвалення відповідальних державних рішень більшість голосів у Верховній Раді – як це було під час ухвалення Державного бюджету на 2016 рік", - вважають у політсилі.

"Зараз все залежить від того, чи здатні ми ухвалювати відповідальні політичні рішення і спільними зусиллями рухатися далі, чи дехто буде намагатись перекинути всю відповідальність персонально на Арсенія Яценюка. Прем'єр-міністр та члени Уряду оголосили основні принципи, які мають лягти в основу спільного плану дій усієї владної команди: відсутність залаштункового політичного тиску, відповідальність, прозорість ухвалення рішень і розподіл повноважень між гілками влади. Фракція "Народного фронту" сподівається, що і Президент, і колеги по коаліції підтримують ці принципи", - йдеться в зверненні "НФ".

ВідеоЗ фракції БПП вийшов нардеп Фірсов

Раніше за результатами переговорів коаліції, які відбулися 8 лютого, голова фракції БПП Юрій Луценко зробив невтішні заяви: в Україні глибока політична криза. Він заявляє, що через склад Кабміну і особисто прем'єра члени коаліції увійшли у жорстку конфронтацію

Олег Ляшко також 8 лютого заявив, що "Радикальна партія" виходить із переговорного процесу з фракціями коаліції через відмову влади сформувати нову коаліцію та уряд. За його словами, замість обговорення програмових засад діяльності нової коаліції та уряду відбувається зведення розмови до "банального поділу посад".

Нагадаємо, фракція "БПП" порушила питання зміни уряду й ухвалила своїх кандидатів на посади у Кабінеті міністрів.

Минулого тижня розгорівся урядовий скандал навколо заяви міністра економіки Айвараса Абромавичуса про відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду.

Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра.

Слідом за главою відомства Айварасом Абромавичусом у відставку пішли і його заступники - Максим Нефьодов, Юлія Ковалів, Юлія Клименко. Також залишила пост Торгового представника України Наталія Микольська.

Своєю чергою, фракції "Батьківщини" та "Самопомочі" раніше заявили, що відмовились працювати з чинним урядом Арсенія Яценюка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: