Перейти до змісту
Адвокат у справі "рюкзаків Авакова" та політтехнолог, який працював в РФ. Кого уряд погодив на очільників п'яти областей

Серед них є чинний нардеп від "Слуги народу".

Під час засідання 20 жовтня Кабінет міністрів України погодив кандидатури п’яти нових голів обласних держадміністрацій. Йдеться про Харківську, Кіровоградську та Чернігівську області.

Також було затверджено кандидатури нових голів Луганської та Київської ОДА. Кабмін вирішив звільнити попередніх очільників областей Віталія Комарницького та Михайла Бно-Айріяна відповідно. Якщо Айріян опублікував свою заяву про звільнення на сторінці у Facebook, то причини звільнення Комарницького невідомі.

ТСН.ua розповідає, що відомо про майбутніх голів ОДА та чим вони займались впродовж свого життя.

Олексій Чернишов –  голова Київської ОДА

Олексій Чернишов
investory.news

Чернишов народився 1977 року у Харкові. Там же навчався у Харківському гуманітарному університеті за спеціальністю "Економіка підприємства". Також отримав юридичну освіту в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

На початку 2000-х років після кількох інвестиційних проєктів у Харкові Чернишов починає працювати із концерном АВЕК, де з листопада 2005 року був президентом, а у 2008-2013 роках – головою Наглядової ради. АВЕК у Харкові володіє кількома інфраструктурними проєктами, зокрема ТЦ "Барабашово", а її засновником є харківський бізнесмен та нардеп п’ятьох скликань поспіль Олександр Фельдман.

Після 2013 року Чернишов розпочав активну роботу у інвестиційній галузі, зокрема створив кілька компаній. Свого часу він був одним із ініціаторів створення "Київською Бізнес Гавані" на Троєщині – індустріального парку на площі у 330 гектарів, який так і не був реалізований. Станом на жовтень 2018 року підготовлено проєкт землеустрою щодо відведення чотирьох земельних ділянок, який проходить процедуру погодження. Наступного року Чернишов заснував компанію VI2 Partners, яка 2017 року придбала частину акцію супермаркетів "Фуршет".

Також очільник Київської ОДА займався громадською діяльністю. 2014 року він заснував організацію Kyiv Vision Foundation, яка займалась залученням іноземних інвестицій, зокрема в культурні проєкти. У листопаді 2017 року він очолив Наглядову раду Українського клубу нерухомості, який об’єднує низку експертів у цій галузі, а 2018 – створив "Школу управління комерційною нерухомістю".

Чернишов декларує земельну ділянку, квартиру та будинок, а також ще одну квартиру дружини. Подружжя має по два автомобілі на кожного – 2 Range Rover, Skoda Octavia та Mercedes S500. Також він задекларував низку елітних наручних годинників та ювелірних прикрас дружини.

Очільник Київської ОДА іноді коментує для ЗМІ економічні події, наприклад ухвалений закон про ФОПів або бюджет на наступний рік, у якому, на його думку, ще не закладені амбіції і прагнення нового уряду. Також Чернишов має одну авторську колонку на сайті "Новое время", у якій розповідає про можливість зниження ціни на житло в Києві шляхом подолання корупції.

За словами екснардепа Сергія Лещенка, на цю посаду лобіював Чернишова бізнесмен Ігор Коломойський. "Однак цього разу протекцію Чернишову робив не Фельдман, а Ігор Коломойський, який через підзвітних депутатів активно збивав керівника Київської області Михайла Бно-Айріяна, який подав у відставку За інформацією джерел, Чернишов пройшов оглядини у Ігоря Коломойського", - написав він у своєму Telegram.

Водночас, нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський заперечив Лещенку.

"Жодного стосунку до Разумкова маленький хлопчик Міша, побувши 3 місяці губернатором Київської області, не мав. Це ставленик начальника облштабу СН Коваля в партнерстві з Тимошенко-Павлюком (ймовірно, йдеться про чернівецького бізнесмена Іллю Павлюка, якого ще за часів президентської кампанії Зеленського пов’язували зі "Слугою народу" - ред.). Чия група потихеньку йде на дно" , - написав він.

Значит так, друзья. Никакого отношения к Разумкову маленький мальчик Миша, побывший 3 месяца губернатором Киевской...

Опубліковано Александром Дубинским Неділя, 20 жовтня 2019 р.

Андрій Балонь – кандидат на посаду голови Кіровоградської ОДА

Андрій Балонь
УНІАН

Біографію майбутнього очільника Кіровоградської області на своїй сторінці у Facebook оприлюднив нардеп від "ЄС" Олексій Гончаренко. Народився він у 1982 році.

Від 2003 до 2015 року Балонь працював у структурах МВС, де дослужився від слідчого до тимчасового виконувача обов’язків управління МВС у Полтавській області. Після цього він рік пропрацював юристом, а у травні 2017 року став заступником скандального голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, якого активісти пов’язують із вбивством Катерини Гандзюк.

Балонь цього року потрапив в об’єктив місцевих ЗМІ через скандал із рекламною агенцією "Медіапівдень", 33% акцій якої належать його дружині. За даними журналістів, ця агенція напередодні президентських виборах займалась незаконною агітацією на користь тодішнього президента Петра Порошенка, а сам Балонь під час парламентської компанії начебто курував місцевий штаб "Української стратегії Гройсмана". Однак підтвердження цієї інформації немає.

Сам Балонь впевнений у своєму призначенні і вважає, що процес погодження, зокрема і указ президент про його призначення, триватиме до двох тижнів.

"Це ще не призначення, це пoгoдження. Прoвoдиться процедура спеціальнoї перевірки, і, відпoвіднo, пo завершенню її відбувається вже наступний етап  - це указ президента. Скільки це займе часу, на жаль, не вoлoдію інфoрмацією. Думаю, дo двoх тижнів це займе. Абсoлютнo пoзитивний настрій тoму, щo я вважаю ваш регіoн тепер, мабуть, у найближчий час наш спільний, він найбільш недooцінений. Я вважаю, ми маємo зрoбити йoму правильну адвoкацію й презентацію, а такoж рoзібратися з купoю давніх істoрій, які не пoдoбаються людям, які асoціюються, мабуть, із кoрупцією, будемo гoвoрити це узагальненим пoняттям", - розповів він у коментарі "Суспільному".

Відео Киянин Максим Куций став новим очільником Одеської ОДА

Після виснажливого прес-марафону Володимир Зеленський полетів до Одеси - представляти нового губернатора. Наслідки 14-годинного спілкування з пресою на ньому зовні майже не позначилися. Зеленський виглядає бадьоро, лише голос трішки тихіший, ніж зазвичай. Багато жартував. Новий очільник Одеської облдержадміністрації - 36-річний киянин Максим Куций.  

Киянин Максим Куций став новим очільником Одеської ОДА

Сергій Гайдай – голова Луганської ОДА

Сергій Гайдай
Mukachevo Today

Про Сергія Гайдая інформації у відкритих джерелах не дуже багато, зважаючи на те, що він є повним тезкою доволі відомого українського політтехнолога.

Згідно із поданою декларацією, Гайдай очолював Мукачівську районну державну адміністрацію і отримав там за рік 175 тисяч гривень зарплати. Також він задекларував 40 тисяч євро готівкових коштів. Більше у декларації Гайдая немає абсолютно нічого – ані членів родини, ані рухомого або нерухомого майна. Що цікаво – це вже третя його декларацію на посаду. Спочатку Гайдай був кандидатом на посаду заступника голови Закарпатської ОДА, потім – голови Кіровоградської ОДА. 21 жовтня оприлюднив декларацію на посаду голови Луганської ОДА.

Згідно із відкритими даними, Гайдай народився 1975 року у Сєвєродонецьку Луганської області. Свого часу він був одним із однопартійців Миколи Катеринчука та представляв київський осередок його партії "Європейська платформа". 2014-2015 роках був радником голови  Обухівської РДА, а 2015 став депутатом Мукачівської районної ради від "Блоку Петра Порошенка".

Олексій Кучер – кандидат на посаду голови Харківської ОДА

Олексій Кучер
STATUS QUO

Кучер є чинним нардепом у партії "Слуга народу". До парламенту він потрапив, ставши переможцем на 179 мажоритарному окрузі. Народився Кучер 1985 року та отримав дві освіти – юридичну в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого та педагогічну в Педагогічному університеті імені Г.Сковороди (за спеціальністю "Фізичне виховання").

Наразі Кучер працює у комітеті Верховної Ради з питань правової політики і є головою підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги. У своїй декларації він зазначає кілька квартир та земельних ділянок, а також житловий будинок дружини та орендований офіс у Харкові. Кучер задекларував три автомобілі, з яких один вантажний – ГАЗ-САЗ 3507, а також ще дві автівки дружини. Також він зазначив, що володіє 77 біткоїнами.

Що цікаво, то ситуація із очільником Харківщини спочатку розгорталась іншим шляхом. 6 вересня Кабінет міністрів України ухвалив рішення залишити на посаді голови Харківської ОДА Юлію Світличну, яку ЗМІ пов’язують із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Однак майже місяць президент не видавав указ про її перепризначення і на початку жовтня з’явилась декларація Світличної на посаду заступника секретаря РНБО. 9 жовтня пресслужба уряду повідомила, що Кабмін звільнив Світличну та погодив кандидатуру Кучера, однак за кілька хвилин це повідомлення зникло з офіційної веб-сторінки уряду.

Кучера ЗМІ пов’язують із Вадимом Слюсарєвим – колишнім помічником сина генпрокурора часів Януковича Віктора Пшонки. Президент Володимир Зеленський зазначав, що Слюсарєв допомагав керівнику харківського виборчого штабу "Слуги народу". Також Кучер був адвокатом одного із фігурантів справи "рюкзаків Авакова" - представника фірми-переможниці конкурсу Володимира Литвина, який визнав себе винним та компенсував державі 4,8 мільйона гривень.

Андрій Прокопенко – кандидат на посаду голови Чернігівської ОДА

Андрій Прокопенко
bhfoundation.com.ua

Чи не найбільш скандальний кандидат з усією п’ятірки нових кандидатів на голів ОДА через роботу в Росії. Прокопенко народився у 1982 році, а освіту отримав в Київському національному університеті імені Т.Шевченка.

Майбутній очільник Чернігівської ОДА є політтехнологом та неодноразово працював на виборчих кампаніях у кількох країнах. Згідно з його біографією на Кабміні, яку оприлюднив нардеп від "ЄС" Олексій Гончаренко, 2005 року він був залучений до виборчої кампанії у Московську міську думу. 2011 року Прокопенко був керівником Тольятинського виборчого штабу у Держдуму РФ та Самарську обласну думу. Також 2013 року він працював у Воронежі, де був керівником виборчого штабу на виборах мера. У Прокопенка є досвід діяльності на виборчих кампаніях в Грузії та Польщі. Окремо вказано, що 2012-2013 роках він був директором департаменту комунікацій та корпоративних ЗМІ російської нафтової компанії "ТНК-ВР Менеджмент" та провів реструктуризацію медіахолдингу "Західний Сибір".

МОЛНИЯ! Офис Президента подал на губернатора Черниговской области - политтехнолога Андрея Прокопенко, который в 2013...

Опубліковано Олексієм Гончаренком Середа, 16 жовтня 2019 р.

Однак чимало Прокопенко пропрацював і в Україні. 2005-2006 року він працював у центральному штабі Блоку Юлії Тимошенко, а 2009-2010 – керівником політтехнологічної групи Тимошенко під президентської кампанії у Луганській та Дніпропетровській областях. Також 2010 року він був керівником штабу на виборах Алуштинського міського голови.

2014 року керував штабом кандидата-мажоритарника на Чернігівщині, який переміг на виборах у ВР. Після того Прокопенко активно співпрацював із партією "Наш край". 2017 року почав допомагати "Аграрній партії України", а між тим встиг побути депутатом Чернігівської обласної ради, однак достроково склав мандат.

На парламентських перегонах 2019 року Прокопенко очолював виборчий штаб "Слуги народу" в Одеській області. У своїй декларації майбутній очільник ОДА вказав три квартири, з яких лише одна є повністю у його власності, дві автівки разом із дружиною, годинник Omega та заощадження у розмірі п’яти тисяч доларів.

Відео Голова ОДА худне: Юрій та Ольга Гусєви розказали, як триває експеримент

Схудне, щоб надихнути інших - таку відчайдушну обіцянку дав у нашій студії голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв. І робить він це під прискіпливим спостереженням наших глядачів. Безпрецедентний експеримент триває у Сніданку - не пропустіть. 

Голова ОДА худне: Юрій та Ольга Гусєви розказали, як триває експеримент

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин