Кабмін "увімкнув зелене світло" для купівлі у Франції 20 катерів для прикордонників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Угоду мають підписати уряди обох країн, а потім іще ратифікувати парламент.

Кабінет міністрів України погодився з проєктом посилення системи морської безпеки та охорони кордону, котрий передбачає придбання 20 сучасних патрульних кораблів. Про це повідомляє департамент комунікації МВС України.

Там наголошують, що це має стати першим кроком у реалізації масштабного проєкту – далі має бути міжурядова угода з Францією та ратифікація цього документу Верховною Радою України. В підсумку Державна прикордонна служба отримає 20 сучасних патрульних кораблів французької компанії ОСЕА.

Відео На Одещині у відкрите море на випробування вийшли два американські катери берегової охорони

Їх ще рік тому США передали українським ВМС. Через ремонт та переоснащення до Одеси судна прибули лише наприкінці жовтня. Українські моряки вже опанували управління американськими катерами. Спеціальні навчання пройшли у Балтиморі.  

На Одещині у відкрите море на випробування вийшли два американські катери берегової охорони

Як заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, морська ділянка українського кордону нині є найбільш вразливою, адже в окупованому Криму залишилися бази та 19 суден, а 80% наявних кораблів технічно застарілі та потребують постійного оновлення. "Тому сьогодні ми презентуємо великий та надважливий структурний проєкт посилення системи охорони морських кордонів. В рамках якого для потреб Держприкордонслужби Україна закупає 20 французьких патрульних кораблів ОСЕА", ‑ пояснив він.

Фотогалерея Навчання "Сі Бриз": військові влаштували в Чорному морі парад кораблів (23 фото)

Аваков пояснив, що пропозиція ОСЕА була найбільш вигідною, а Франція запропонувала комплексний підхід кредитного фінансування і погодилась на часткову локалізацію – 25% виробництва буде зосереджено в Україні. Судна виготовлятимуть із морського алюмінію, тому вони будуть більш легкі та маневрені. Проєкт також включає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, які необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації, технічну підтримку в Україні протягом 60 місяців з дати поставки першого корабля в Україну, доставку кораблів в Одесу та страхування на час переходу.

За словами Авакова, вартість контракту становить 136,5 млн євро. "Реалізація проєкту планується в тому числі з частковим фінансуванням за рахунок кредитних коштів, як комерційних банків, так і за рахунок казначейської позики міністерства фінансів Франції. Кредит надає держава Франція. 15% виплачує Україна з бюджету. 85% кредитні кошти", ‑ наголосив міністр внутрішніх справ.

Як повідомлялося, днями Військово-морські сили Збройних сил України поповнилися патрульними катерами "Слов'янськ", "Старобільськ" та пошуково-рятувальним судом "Олександр Охрименко". Протягом останніх двох місяців 2019 року український флот поповниться трьома кораблями місцевого виробництва, а в наступному році надійде ще три судна.

Охорона морського кордону України_01
mvs.gov.ua
Охорона морського кордону України_02
Охорона морського кордону України_03
Охорона морського кордону України_04
Охорона морського кордону України_05
Охорона морського кордону України_06

Залиште свій коментар

Вибір редакції