Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кабмін запропонував революційні зміни у правила надання відпусток

Українці зможуть отримувати компенсацію за невикористані відпустки.

Уряд схвалив проект закону щодо змін у порядку надання відпусток.

Про це повідомили у прес-службі Мінсоцполітики.

"Документ спрямовано на врегулювання питань своєчасного й цільового використання працівниками щорічних відпусток, додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, надання додаткових відпусток у зв'язку з навчанням тощо", - наголосив заступник міністра соцполітики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко.

Як зазначається, проектом передбачається внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України "Про відпустки" - стосовно виплати грошової компенсації за решту днів щорічної відпустки, що перевищують 24 календарні дні, які своєчасно не були використані працівниками.

"Також документом врегульовуються порядок та умови надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи, - з метою її своєчасного та цільового використання", - йдеться у повідомленні.

До того ж працівникам, які одночасно навчаються у декількох вищих навчальних закладах, пропонують надавати навчальну відпустку за їхнім вибором в одному з них.

"Якщо працівники здобувають другу (наступну) вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть лише в разі їхнього направлення на навчання роботодавцем", - додали у Мінсоцполітики, зауваживши, що у такому випадку передбачається право працівників на відпустку без збереження зарплати.

Окремо у проекті змін до закону пропонується збільшити тривалість відпустки без збереження зарплати та посилити відповідальність роботодавців за порушення порядку надання чи компенсації відпусток.

Як зазначається, тепер законопроект повинні розглянути у Верховній Раді.

"Прийняття Верховною Радою України зазначеного законопроекту сприятиме своєчасному та за призначенням використанню працівниками відпусток для зміцнення здоров'я, відновлення працездатності, виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, а також припиненню практики надмірного накопичення відпусток за декілька років і посиленню відповідальності роботодавців за порушення порядку їхнього надання", - запевнили у Мінсоцполітики.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради проект Державного бюджету на 2017 рік. Наразі вже стали відомі основні цифри із головного кошторису країни. Відповідно до плану, який подав кабінет Гройсмана, передбачено зростання доходів і витрат більше ніж на 100 млрд грн і зростання соцстандартів на 2% вище інфляції. Слід зауважити, що, судячи із документу, у пріоритеті продовжує залишатися оборона країни, оскільки на неї передбачено 129,3 млрд грн. Зокрема, Міноборони отримає 64,02 млрд грн, МВС – 46,14 млрд грн, а СБУ – понад 6 млрд грн.

Водночас презентація бюджету на 2017 рік не зібрала аншлагу в сесійній залі Верховної Ради. Парламентська дискусія навколо бюджету лише розпочинається. Верховна Рада офіційно взяла проект документу до розгляду. Далі відбудеться обговорення в комітетах та ухвалення в сесійній залі. Традиційно воно відбувається в останні дні року. Чи не вперше традицію можуть змінити і не затягувати бюджет під ялинку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції