Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кабмін зобов'яжуть оцінювати вплив на здоров'я населення під час ухвалення будь-яких документів

В Україні запровадили принцип пріоритетності збереження здоров’я населення.

Відтепер перед ухваленням будь-якого акта Кабінет міністрів України буде змушений провести аналіз впливу його реалізації на здоров’я населення.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

"Відтепер усі законодавчі акти, які ухвалює уряд, повинні містити прогноз того, як впливатиме прийняття того чи іншого рішення на здоров’я людини. Наприклад, прийняті рішення щодо підвищення акцизів на тютюн буде враховано як позитивний вплив на наповнення бюджету, так і те, що таке рішення сприяє зниженню цінової доступності тютюну, а отже, і зменшенню поширеності тютюнопаління. Або при прийнятті рішення щодо зменшення оподаткування автомобілів з електродвигунами врахують, що це сприяє не тільки більшій ціновій доступності, а й зменшує рівень забрудненості атмосферного повітря у містах і пов'язану з цим захворюваність та смертність", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що запровадження принципу пріоритетності збереження здоров'я населення відповідає умовам Угоди про асоціацію України з Європейським союзом.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я у 2019 році планує почати реформу екстреної медичної допомоги. МОЗ пропонує почати обов'язкове навчання навичок надання першої екстреної медичної допомоги для вихователів в садочках, вчителів у школах і викладачів вишів. Також залучать до навчання працівників соціальної сфери, громадян, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, та водіїв.

Вибір редакції