Кабмін звільнив В’ятровича з посади голови Українського інституту нацпам’яті

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кабмін звільнив В’ятровича з посади голови Українського інституту нацпам’яті

Фото: УНІАН

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду.

Кабінет міністрів України звільнив Володимира В’ятровича з посади голови Українського інституту національної пам’яті.

Цю інформацію сам В’ятрович підтвердив на своїй сторінці у Facebook.

"Я завершив каденцію на посаді голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років", - зазначив він.

За словами В’ятровича, він отримав запевнення від прем’єр-міністра Олексія Гончарука, що Інститут нацпам’яті збереже "статус органу влади та інструменту політики національної пам‘яті".

"Дякую усім, хто був поруч протягом п‘яти років. Ми зробили багато. Як сказав перший з реабілітованих за новим законом багатолітній політв’язень Іван Мирон: "Україна стає Україною", - підкреслив він.

Я завершив каденцію на посаді Голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років. «Якщо ущерть наповниш біг хвилини снагою дум, енергією дій» — давав мені приклад Сверстюк. Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей. Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув. -Україна вільна від тоталітарної символіки -Архіви КГБ відкриті -Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність -Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася -Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле. Певен, робота Інституту має тривати. Мають втілитися започатковані інституційні проекти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам‘яті. Слід продовжувати роботу з популяризації історії — це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими. Я отримав запевнення від Прем‘єр-міністра Oleksiy Honcharuk що, незважаючи на зміну керівника, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам‘яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи. Дякую усім, хто був поруч протягом п‘яти років. Ми зробили багато. Як сказав перший з реабілітованих за новим законом багатолітній політв’язень Іван Мирон: «Україна стає Україною». ПС. Зустрінемося вже післязавтра у Львові на Форум Видавців. В п’ятницю 20 вересня говоритиму про історію в інформаційній війні Росії проти України. Запрошую о 19-й годині до читальної зали бібліотеки Драгоманова.

Опубліковано Volodymyr Viatrovych Середа, 18 вересня 2019 р.

Нагадаємо, напередодні парламентських виборів В’ятрович повідомляв, що співпраця з партією "Слуга народа" можлива, якщо ця політична сила не заходитиме за "червону лінію" в гуманітарних питаннях. Сам він був кандидатом у депутати від партії "Європейська солідарність", однак до парламенту не пройшов.

Голова Українського інституту національної пам'яті прокоментував можливе скасування державних свят

Голова Українського інституту національної пам'яті прокоментував можливе скасування державних свят

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація