Кадрова "чистка" в СБУ: в ОП пояснили, навіщо Зеленський провів масові звільнення в спецслужбі

Кадрова "чистка" в СБУ: в ОП пояснили, навіщо Зеленський провів масові звільнення в спецслужбі

Офіс Президента України

Насамперед кадрові зміни пов'язані з необхідністю боротьби з контрабандою та проведенням реформи СБУ.

Кадрові зміни в Службі безпеки України, які провів президент Володимир Зеленський, пов'язані з необхідністю боротьби з контрабандою та проведенням реформи СБУ.

Про це заявив речник президента Сергій Никифоров на брифінгу ОП 27 липня.

"В СБУ відбулися деякі важливі кадрові зміни. Їх там багато на всіх рівнях... Мотивація цих кадрових змін дуже проста: президент вимагає від Служби безпеки більшої, активнішої боротьби з контрабандою. Питання тут не лише в тому, що контрабанда - це пряме порушення українського законодавства, або недоотримання прибутків бюджетом України, а і в тому що контрабанда загрожує економічній стабільності нашої країни", - пояснив Никифоров.

За словами прессекретаря, контрабанда робить компанії, які працюють "у білу", неконкурентоспроможними, а підприємців, які прагнуть працювати чесно, це демотивує".

Другою причиною кадрових перестановок у СБУ стала реформа СБУ. Відповідний законопроєкт у другому читанні Верховна Рада може ухвалити вже у вересні. Тож в Офісі президента пояснили, що прагнуть привести СБУ до належного вигляду до дня, коли парламентарі розглядатимуть цей документ.

"СБУ хочуть позбавити невластивих їй функцій, а саме боротьби з економічними злочинами", - додав Никифоров. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський своїми указами звільнив ряд посадовців СБУ. Серед причин цього рішення він назвав готовність до трансформації спецслужби та того, що держава потребує інтенсивнішої роботи працівників СБУ в боротьбі з контрабандою.

Новини України: навіщо президент влаштував масштабні кадрові перестановки в СБУ

Новини України: навіщо президент влаштував масштабні кадрові перестановки в СБУ
Наступна публікація