Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Канада призначила голову місії спостерігачів на виборах президента в Україні

Очільником місії став визначний вчений та колишній міністр закордонних справ Канади.

Головою канадської місії спостерігачів за виборами в Україні призначено Ллойда Ексворзі.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства зовнішніх справ Канади.

"Спостереження за виборами – це один із найбільш прозорих і відповідальних способів підтримки демократії. Сьогодні уряд оголошує, що Достойного Ллойда Ексворзі призначено Головою канадської місії спостерігачів за виборами в Україні", - заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.

Заява Для негайного опублікування Ллойда Ексворзі призначено Головою канадської місії спостерігачів за виборами в...

Опубликовано Embassy of Canada in Ukraine Понедельник, 18 марта 2019 г.

Як зазначила Фріланд, Ексворзі очолить канадську делегацію короткострокових і довгострокових спостерігачів за виборами в Україні, яка спостерігатиме за всіма аспектами президентських і парламентських виборів, включаючи моніторинг участі у виборчому процесі жінок, внутрішньо переміщених осіб і меншин. 

"Ексворзі є визначний вчений, видатний державний діяч і колишній Міністр закордонних справ Канади, пан Ексворзі присвятив свою професійну діяльність просуванню і захисту прав людини і демократії в усьому світі. В 2006 році він очолював місію спостерігачів за виборами в Перу від Організації американських країн. Його теперішнє призначення ще раз відображає глибоку і незмінну відданість Канади зміцненню демократії в Україні", - додала очільниця МЗС Канади.

Окрім цього Фріланд зауважила, що Канада також фінансує ініціативи, які протидіють негативному впливу дезінформації на українські вибори, підтримують виборчу реформу в Україні та участь жінок у виборах, а також запевнила, що її країна і надалі стоятиме "поряд з народом України, підтримуючи її суверенітет і територіальну цілісність".

Нагадаємо, від 31 грудня 2018 року в Україні офіційно стартувала президентська виборча кампанія. Самі вибори призначені на 31 березня 2019 року.

7 лютого Верховна Рада заборонила громадянам Росії бути офіційними спостерігачами на виборах президента України, народних депутатів України та місцевих виборах. Президент Петро Порошенко ухвалений парламентом законопроект підписав. Європейська комісія своєю чергою не зраділа цьому рішенню.

Раніше Центральна виборча комісія РФ направила до російського МЗС список можливих учасників місії спостерігачів ОБСЄ на виборах президента України. А глава МЗС РФ Сергій Лавров стверджував, що Москва отримала запрошення на українські вибори.

Своєю чергою очільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що його відомство не буде реєструвати офіційних спостерігачів від РФ на українських президентських виборах і сподівається на таке ж рішення від Центральної виборчої комісії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції