Кандидат у канцлери Німеччини пригрозив Росії санкціями за тиск на Україну: заява

Кандидат у канцлери Німеччини пригрозив Росії санкціями за тиск на Україну: заява

Газпром

Лашет наголосив, що "суверенітет і безпека України повинні бути пріоритетом зовнішньої політики Німеччини".

Прем'єр-міністр Північного Рейну-Вестфалії і кандидат у канцлери ФРН від ХДС/ХСС Армін Лашет пригрозив Росії застосувати санкції, якщо уряд у Москві чинитиме тиск на Україну за допомогою газопроводу "Північний потік-2".

Про це із посиланням на інтерв'ю політика польській газеті Rzeczpospolita пише Die Zeit.

"Якщо Росія знову здійснить агресивні дії проти України, Німеччина вживатиме заходів на національному рівні і виступить за каральні заходи в Європейському Союзі", - запевнив Лашет.

За його словами, це має гарантувати, що "Росія не зможе використовувати трубопровід як геополітичну зброю".

"Суверенітет і безпека України повинні бути пріоритетом зовнішньої політики Німеччини", - наголосив прем'єр Північного Рейну-Вестфалії, додавши,що "німецько-американська угода дає нам інструмент, за допомогою якого ми можемо спільно залучити Росію до відповідальності за деструктивні дії".

Не можна приймати те, каже кандидат у канцлери, що "Росія порушує міжнародне право, атакує західні демократії гібридними засобами або порушує основні права людини і громадянина в своїй власній країні".

Як повідомлялося, США офіційно відмовилися поховати "Північний потік-2" на дні Балтійського моря. Так, адміністрація Байдена скасувала санкції щодо оператора газопроводу Nord Stream 2. AG та його гендиректора Маттіаса Варніга "відповідно до національних інтересів".

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну
Наступна публікація