Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Капітуляція": як відреагували українські політики на погодження "формули Штайнмаєра"

Лунають думки, що дивіденди від цього отримає Москва, а не Україна.

 Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погодила текст "формули Штайнмаєра" під час зустрічі Контактної групи у Мінську.

На це відразу з’явилася бурхлива реакція українських політиків та журналістів.

Так, колишня учасниця переговорів у Мінську Ірина Геращенко назвала це "планом Путіна" і наголосила, що в Москви тепер немає ніяких зобов‘язань.

1 . Це план Путіна. 2. Це односторонні зобов‘язання України, на нас покладають відповідальність за не нами розв‘язану...

Опубліковано Iryna Gerashchenko Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Фракція "ЄС" зробила термінову заяву з цього приводу. Там наголосили, що ніякої формули Штайнмаєра як складової Мінських угод не існує. "Сьогодні формулою Штаймаєра називається формула Путіна", - сказав Петро Порошенко. Він зазначив, що її погодження означатиме послаблення санкцій проти РФ та легітимізацію її агресії.

Нардеп Володимир Ар’єв теж впевнено каже про капітуляцію та каже, що "монобільшість" тепер може ухвалити що завгодно.

Не капітуляція? Домовлятися відводити війська при постійних обстрілах? А як щодо 11 загиблих і 40 поранених у вересні?...

Опубліковано Volodymyr Ariev Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Нардепка Ганна Гопко вважає, що дивіденди від погодження "явно отримує Москва, а не Україна".

Після тестової прелюдії до капітуляції - процес зради національних інтересів пішов? Розрахунок - що голівудські зірки і...

Опубліковано Hanna Hopko Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Журналістка Соня Кошкіна назвала це "чорним днем в українській історії" і також заговорила про капітуляцію у своєму телеграм-каналі.

Это черный день в истории страны. Де-факто, мы добровольно капитулировали. В долгую. Де-юре все веселее, поскольку...

Опубліковано Sonya Koshkina Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Своєю чергою Борис Береза наголосив, що Україна – парламентсько-президентська республіка, тож вся відповідальність – на Верховній Раді. Також він зазначив, що не почув "зради" в словах Зеленського, а найбільше проблеми можуть початися після закріплення особливого статусу Донбасу.

А я напоминаю, что у нас парламентско-президентская республика. А это значит, что не важно, что подписал Кучма и что...

Опубліковано Borislav Bereza Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Пока я не услышал #зрады в словах Зеленского. Самая большая проблема может быть в том, что уже после законодательно...

Опубліковано Borislav Bereza Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Депутат Микола Княжицький вважає, що пропонується проводити вибори без контролю над кордоном, "а це створення двох держав в одній".

Отже пропонується проводити вибори без контролю над кордоном. А це створення двох держав в одній . Боснія і Герцеговина...

Опубліковано Миколою Княжицьким Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Колишній спікер ВР Андрій Парубій назвав рішення спробою "демонтажу Української держави" та закликав до об'єднання заради недопущення сценарію капітуляції.

Те,що відбулось у Мінську це спроба демонтажу Української держави ! Усі державники повинні об‘єднатись,щоб не допустити сценарію капітуляції ! І ми не допустимо !

Опубліковано Андрієм Парубієм Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Також лідер партії "Національний Корпус»" та засновник полку Азов Андрій Білецький оголосив про "безстрокову акцію". "Ми звертаємося до всіх українців виходити сьогодні на Банкову, щоб показати цій владі: ми такі ж, як були 5 років тому, у нас є власна гідність, у нас є почуття честі і ми готові боротися за нашу країну!", - сказав він у зверненні.

До цього Зеленський розповів, що мається на увазі під "формулою Штайнмаєра". Український гарант наголосив, що  особливий порядок в окремих районах Донеччини та Луганщини почне діяти лише після проведення місцевих виборів, які будуть конституційними.

Нагадаємо, сьогодні, 1 жовтня, у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Перед початком зустрічі у Кремлі заявляли, що відмова України підписати "формулу Штайнмаєра" у Мінську "суттєво загальмує процес".

Раніше російська сторона в ТКГ повідомляли, що на засіданні 18 вересня українські представники відмовились підписати "формулу Штайнмаєра". Водночас Україна зазначила, що не має принципових заперечень по суті "формули Штайнмаєра" щодо місцевих виборів, однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання низки пунктів, серед яких повне припинення вогню, забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України, виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки та інше. У Кремлі ж заявили, що "формула Штайнмаєра" має бути підписана без жодних умов.

20 вересня глава МЗС України Вадим Пристайко розповів про чітко виписані формулювання, які узгодили радники на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську. Він зазначив, що у вересні 2019 року радники "нормандської четвірки" погодили не "формулу Штайнмаєра", а погодили інше чітке формулювання.

В ньому також йдеться, що закон про особливий статус застосовується on temporary basis, тобто на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам.  

Відео Що таке "формула Штайнмаєра"

Це схема вирішення конфлікту на Донбасі, запропонована 2015 року під час зустрічі Нормандської четвірки тодішнім міністром закордонних справ, а тепер - президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром. Послідовність кроків - у сюжеті.  

Що таке "формула Штайнмаєра"

Залиште свій коментар

Вибір редакції