"Капітуляції немає". Очільник Закарпаття підтримав Зеленського щодо "формули Штайнмаєра"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко скликав пресконференцію, щоби заспокоїти мешканців регіону.

Голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко звернувся до мешканців області із заявою щодо "формули Штайнмайєра", пояснивши свою позицію.

Про це він заявив під час брифінгу.

"З огляду на неоднозначну реакцію суспільства хочу донести до всіх закарпатців позицію президента України Володимира Зеленського, з якою я погоджуюся та підтримую повністю. Жодної зради немає. Президент України, як і всі українці, хоче завершення війни та повернення всіх територій без винятку. Нині існує єдиний майданчик, де ці питання можуть обговорюватися на найвищому рівні – це зустріч у "нормандському форматі", - наголосив він, уточнивши, що на ній разом із президентом Франції, канцлером Німеччини та президентом РФ будуть обговорюватися шляхи припинення війни на Донбасі.

За словами Бондаренка, найближчим часом така зустріч не могла відбутися, бо на шляху була перепона – "формула Штайнмаєра".

"Не варто лякатися "формули Штайнмаєра". Бо вона не передбачає, що Україна визнає анексію Криму і відмовляється від Донбасу, вона не передбачає, що вибори на Донбасі – уже завтра, не передбачає, що вони пройдуть під дулом кулеметів. "Формула Штайнмаєра" каже лише одне – коли запрацює закон про особливий статус Донбасу після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України, законодавством України та після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися відповідно до міжнародних демократичних стандартів. Лише з цим погодилася Україна у Мінську. І жодних спільних угод із "ДНР" і "ЛНР" не підписувалося", - зазначив голова ОДА.

Окрім цього Бондаренко заявив, що позиція президента України в цьому питанні є чіткою і зрозумілою і співпадає з позицією українців.

"Донбас – це Україна, там повинні запанувати мир, має відбутися повне припинення вогню та виведення іноземних військових формувань. На українсько-російському кордоні з нашого боку повинні бути українські прикордонники. Має відбутися обмін полоненими. І щоб всі наші громадяни повернулися додому. Вибори мають відбутися не під дулами кулеметів, а за українським законодавством, з доступом кандидатів від українських політичних сил, українських ЗМІ та міжнародних спостерігачів, можливості реалізації свого виборчого права усіма внутрішньо переміщеними особами. На зустрічі в нормандському форматі новий закон про особливий статус підписуватись не буде. Чинний закон діє лише до 31 грудня, а від 1 січня буде новий закон, який писатиметься не в кулуарах Офісу президента чи парламенту. Він буде написаний у співпраці і обговорення з українським суспільством", - додав він.

Також Бондаренко запевнив, що жодна "червона лінія" не буде перетнута і закликав краян заспокоїтись та стати "єдиним цілим у боротьбі за мирне життя, за краще майбутнє і не піддаватися на жодні провокації та маніпуляції".

"Жодної капітуляції немає і, повторюю, не може бути. Як і жодної здачі національних інтересів. Жодних договорняків та глобальних кроків без згоди народу України. Йдеться лише про повернення людей, наших територій, наших полонених і нарешті - миру. Шлях цей буде довгим і складним. Та ми повинні пройти його разом. І тут нам потрібна єдність і, як ніколи, стриманість і зваженість. Схід і захід – разом. Слава Україні", - резюмував він.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції