"Картковий будинок" Кремля та "no business as usual" з Росією. Про що говорив Порошенко на безпековому форумі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент виступив на 11-му Київському безпековому форумі.

Ключові гравці глобальної політики мають ухвалити доленосні рішення, і залишається сподіватись на те, що найгірший сценарій не втілиться в життя. Про це говорив президент України Петро Порошенко під час 11-го Київського безпекового форуму.

Президент зазначив, що все більше країн упевняються у тому, що російська агресія не має географічних меж, а тому цивілізований світ має згуртуватися та виробити спільну стратегію протистояння глобальній загрозі. Пропонуємо ознайомитись з основними тезами виступу президента:

-         Драматичні події навколо Сирії розгортаються практично зараз на наших очах в режимі реального часу. Всі ми сподіваємося, що вдасться уникнути найгіршого сценарію. Але водночас ми з вами розуміємо, що терпіння цивілізованого світу не є безмежним і всі, хто стоїть за злочинами проти людяності у цій багатостраждальній країні, нарешті мають понести відповідальність. І  хто стоїть за цим – весь світ, включаючи нас з вами, дуже добре знає. Росія не просто продовжує глумитися з міжнародного права, загальноприйнятих принципів міжнародних відносин, демократичних цінностей, не поважаючи навіть Божих заповідей в ці святкові Великодневі дні. Росія підбурює, спрямовує і скеровує такий собі міжнародний клуб диктаторів, який, як клуб божевільних самогубців, вирішив кинути виклик всьому цивілізованому світу.

ВідеоМиротворці ООН на Донбасі та німецькі інвестиції: як минула зустріч Порошенко із Меркель

Петро Порошенко із Ангелою Меркель провели зустріч у Берліні. Після зустрічі президент України оголосив про плани Києва запровадити проти друзів Кремля обмеження на кшталт американських. А канцлер - анонсувала нові перемовини у Нормандському форматі. У травні ситуацію на Донбасі обговорюватимуть лідери України, Німеччини та Франції, без Росії.

Миротворці ООН на Донбасі та німецькі інвестиції: як минула зустріч Порошенко із Меркель

-         Раніше дехто волів сприймати поведінку Кремля просто як пустощі розбещеного підлітка, то зараз нарешті настав час ставитися до цієї поведінки як до серйозних злочинів, які вимагають рішучої широкої і добре скоординованої реакції.

-         Вона (Холодна війна – ред.) уже триває. І досить давно. Холодна війна в її гібридній редакції Кремлівського приготування. Ця війна вже перетнула наш з вами поріг, ця війна увійшла до наших домівок – у наше життя, у наші мережі, у наші електронні скриньки.

-         Ще чотири роки тому більшість, можна сказати абсолютно усі боялися навіть вимовити слова "російська агресія". Я з цим зіштовхувався на багатьох міжнародних конференціях і форумах. Сором’язливо називали це "конфлікт на Сході", або "внутрішній конфлікт". Нарешті сьогодні усі збагнули і зрозуміли – це не так. Ця боротьба стосується нас усіх.

-         В Москві не збираються приховувати, що хочуть перемогти в розв’язаній нею війні, і при цьому не будуть себе обмежувати ані методами, ані засобами. І черговим підтвердженням цьому є хімічна атака у Солсбері, яка стала для багатьох холодним душем. Вперше за багато десятиліть Росія цинічно і показово застосувала хімічну зброю в країні Західної Європи. Так само цинічно і показово вона бреше про це з найвищих трибун міжнародних організацій. 

ВідеоПорошенко обговорює з лідерами Німеччини ситуацію на Сході та газогін "Північний потік"

Сьогодні у президента - робочий візит до Берліна. Там він зустрічається з Ангелою Меркель. Головною темою буде війна на Сході України і миротворча місія на Донбас. Берлін підтримав пропозицію Києва відрядити на окуповані території миротворчу місію ООН. Однак Москва цей мандат бачить по-своєму.

Порошенко обговорює з лідерами Німеччини ситуацію на Сході та газогін "Північний потік"

-         Кремлівські мережі впливу – це, по суті, картковий будинок, який швидко розвалиться, якщо зустрінеться із скоординованою і потужною відповіддю. Я переконаний, що "Ахіллесовою п’ятою" Росії є саме її агресія проти України. Ні Кремль, ні Путін, безумовно, не очікували такого результату. Шлях до перемоги в цій війні проти московського агресора безумовно пролягає через нашу перемогу в Україні.

-         Я надзвичайно вітаю потужний та рішучий крок Сполучених Штатів проти кремлівської верхівки та його оточення. Лише за декілька днів Кремлівське оточення втратило десятки мільярдів, і ціна продовжує зростати кожного дня. Ці гроші ніколи не будуть витрачені на смертоносні ракети, кулі чи навіть на отруйну російську пропаганду проти цивілізованого світу. Не лише проти України.

-         Я вдячний США, Канаді, Великій Британії, Литві та іншим країнам за лідерство у цьому питанні (наданні летальної зброї - ред.). До нас ще навіть не надійшла зброя, а російські танкісти відмовляються виводити свої танки, почувши, що ця зброя може бути у нас на озброєнні. І ця летальна зброя врятує життя українських воїнів та цивільних.

-         Свідчення Марка Цукерберга в Конгресі США виявили, наскільки вразливими є наші суспільства перед обличчям тривалого потоку фейкових новин, які ще й підсилюються соціальними платформами.

ВідеоПорошенко оголосив про плани Києва запровадити проти "друзів Кремля" українські санкції

Українські санкції проти російських олігархів та перетворення Нормандської четвірки на трійку. Після зустрічі з Ангелою Меркель Петро Порошенко оголосив про плани Києва запровадити проти "друзів Кремля" обмеження на кшталт американських. А канцлер анонсувала нові перемовини у Нормандському форматі.

Порошенко оголосив про плани Києва запровадити проти "друзів Кремля" українські санкції

-         Щодо НАТО – ми будемо наполягати на Програмі посилених можливостей для України та Плані дій щодо членства. Щодо ЄС – ми будемо поступово просувати всеохоплюючу секторальну інтеграцію паралельно з Угодою про асоціацію. Я маю на увазі Єдиний цифровий ринок, я маю на увазі Енергетичний союз, я маю на увазі асоціацію з Шенгенською зоною, так зване Східне партнерство +, нові амбіційні цілі і завдання для тих країн, включаючи Україну, Молдову і Грузію, які визначили свій шлях.

-         І останнє last but not least– no business as usual з Росією. Саме час для переосмислення юридичних засад наших відносин з Москвою. Першим кроком на цьому шляху стало нещодавнє прийняття Верховною Радою, підтримка моєї ініціативи, Закону про реінтеграцію Донбасу… Наступним кроком буде внесення мною до українського Парламенту проекту Закону про негайне одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією у частині, в якій дія цього Договору несумісна з національними інтересами держави та реалізацією нашого українського права на самооборону.

-         З огляду на те, що Україна ніколи не була і не є зараз членом СНД та відмову цієї структури, СНД, засудити російську агресію просив би, щоб ми спільно з Урядом підготували пропозиції щодо офіційного припинення нашої участі у статутних органах СНД. Рівно як й остаточного закриття українського представництва при відповідних інституціях у Мінську. Водночас має бути інвентаризована вся договірно-правова база, укладена Україною в рамках СНД, на предмет відповідності національним інтересам держави.

Залиште свій коментар

Вибір редакції