Касько розповів про перспективи збереження санкцій ЄС проти Януковича

Касько розповів про перспективи збереження санкцій ЄС проти Януковича

Низка посадовців часів Януковича виграли справу в суді ЄС про зняття санкцій / Фото: Getty Images

Він наголосив, що слідство більше не має допускати провалів.

Заступник генерального прокурора Віталій Касько заявив, що надія на подовження санкцій Європейського союзу проти оточення екс-президента України Віктора Януковича залишається.

Про це він заявив на брифінгу в понеділок у Києві, повідомляє Українська правда.

"Щодо санкцій. Все що ми мали змогу зробити - я і міжнародний департамент для збереження санкцій, на сьогодні було зроблено. Консультації з європейськими колегами в Києві, позиції узгоджені", - зазначив він.

"Щодо 5 березня 2016 року, якщо слідство не допустить чергових провалів, надія на збереження санкцій залишається", - наголосив Касько.

Він зауважив, якщо санкції подовжать, то це буде політичне рішення Європейської Ради на підтримку українського народу, а не заслугою ГПУ.

Нагадаємо, сьогодні, 15 лютого, заступник генерального прокурора України Віталій Касько заявив, що подає у відставку. За його словами, останньою краплею для нього став черговий перерозподіл обов'язків у ГПУ: генпрокурор забрав у нього всі функції та інструменти для ведення і контролю справ, над якими починала працювати його команда, в тому числі й у справі так званих "діамантових прокурорів".

Як відомо, 6 березня 2014 року ЄС застосував економічні санкції стосовно екс-президента Віктора Януковича, колишнього очільника МВС Віталія Захарченка, екс-генпрокурора Віктора Пшонки, екс-голови СБУ Олександра Якименка, колишнього першого заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова, екс-міністра юстиції Олени Лукаш, колишнього віце-прем'єра Сергія Арбузова, екс-глави АП Андрія Клюєва та його брата Сергія Клюєва, колишнього заступника глави МВС Віктора Ратушняка, сина екс-прокурора Артема Пшонки, екс-прем'єра Миколи Азарова та його сина Олексія Азарова, бізнесмена Сергія Курченка, екс-міністра освіти Дмитра Табачника, екс-міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової та колишнього радника президента Ігоря Калініна. З Віктора Януковича-молодшого санкції були зняті у зв'язку з його загибеллю.

У березні 2015 року Якименка, Олексія Азарова і Калініна виключили зі списку санкцій. Замість них до оновленого списку потрапили екс-перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, народний депутат Юрій Іванющенко, екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко та екс-міністр енергетики Едуард Ставицький.

Крім того, 8 січня набуло чинності рішення Суду ЄС про зняття санкцій з колишнього першого заступника глави АП Андрія Портнова. Справа Портнова тягнулася майже весь 2015 рік. У лютому минулого року екс-чиновник поскаржився суду ЄС на те, що ГПУ фальсифікувала документи щодо розтрати ним державних коштів. 26 жовтня 2015 року суд ЄС визнав безпідставними санкції проти Портнова та зняв арешт із його майна.

28 січня стало відомо, що низка посадовців часів Януковича виграли справу в суді ЄС про зняття санкцій. Ідеться про обох Азарових, Арбузова, Клюєва та Ставицького.

Однак у ГПУ запевнили, що санкції проти них продовжують діяти. Справа у тому, що рішення суду Люксембургу скасувало лише санкції, накладені на низку українських високопосадовців 6 березня 2014 року тривалістю на рік. При цьому весною 2015 року були накладені нові санкції тривалістю до березня 2016 року, які ніхто не скасовував.

Повʼязані теми:

Наступна публікація