Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Касько та Сакварелідзе не брали участі у "діамантовому" розслідуванні – керівник ГПУ

За словами Севрука, екс-заступник генпрокурора майже не займався скандальною справою.

Звільнені з ГПУ прокурори, пов'язані зі справою "діамантових прокурорів", майже нею не займалися.

Про це заявив в.о. генерального прокурора Юрій Севрук під час брифінгу у Києві, пише "Українська правда".

"Це пан Касько, пан Сакварелідзе і пан Трепак. Касько не входив в групу процесуальних керівників і не брав участі у розслідуванні. Коли на комісії з обрання антикорупційного прокурора йому поставили питання, яка роль його, він сказав, що… не знайомий із матеріалами справи", - запевнив він.

За словами Севрука, він назначив Сакварелідзе старшим у групі процесуальних керівників, щоб той підтримав державне обвинувачення в суді.

"Але всі ми бачили, що він туди не з'являвся. Пан Трепак у групу взагалі не входив. Чи це була дійсно їхня робота, чи піар – треба спитати у них самих", - зазначив керівник ГПУ.

Окремо Севрук наголосив, що справа "діамантових прокурорів" розслідується належним чином.

"Все буде зроблено для того, щоб завершити розслідування в цій справі і при отриманні необхідних доказів вона буде направлена до суду", - додав він.

Нагадаємо, 5 липня 2015 р. СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

Раніше екс-заступник генерального прокурора Давід Сакварелідзе повідомив, що Корнієць, якого охрестили "діамантовим прокурором", ймовірно був водієм глави ГПУ Віктора Шокіна. Також він наголосив, що Корнієць був керуючим справами очільника ГПУ Шокіна. 

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

При проведенні обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими". Експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз провели дослідження діамантів, які правоохоронці вилучили при обшуку. За даними експертизи, ринкова вартість коштовностей – 535 тис. 733 грн.

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн. 19 січня Апеляційний суд "відфутболив" справу "діамантових" прокурорів до іншої інстанції. Документи передали до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Пізніше екс-заступник Шокіна Віталій Касько заявив, що Шокін нібито обіцяв знищити всіх, хто зазіхнув на його "прокурорську сім'ю".

Залиште свій коментар

Вибір редакції