Катар вирішив кількарічний конфлікт із Саудівською Аравією та союзниками

Дата публікації
Перегляди
4128
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Катар вирішив кількарічний конфлікт із Саудівською Аравією та союзниками

Фото: wikipedia.org

Країни погодилися на відкриття сухопутніх та морських кордонів.

Саудівська Аравія та її союзники мають намір знову відкрити свої кордони і повітряний простір для Катару й припинити запроваджену 2017 року блокаду країни.

Це стало частиною досягнутих у понеділок, 4 січня, домовленостей між Катаром, а також Саудівською Аравією разом із союзниками, повідомив міністр закордонних справ Кувейту Ахмед Насер аль-Мухаммед ас-Сабах.

Кувейт виступив посередником у вирішенні конфлікту. Попередньо, рішення щодо відкриття сухопутніх та морських кордонів набуде чинності ввечері в понеділок.

З червня 2017 року Саудівська Аравія запровадила спільно з Єгиптом, Бахрейном і Об'єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ) всеосяжне ембарго щодо Катару. На думку Ер-Ріяда та союзників, Доха підтримувала занадто тісні відносини з Іраном і радикальними ісламськими угрупованнями. Уряд у Досі завжди відкидав звинувачення своїх арабських сусідів.

Блокада призвела до перебоїв з постачанням харчових продуктів та води в Катарі. Протягом кількарічної блокади ці арабські країни тримали закритими свої кордони, порти, а також повітряний простір для громадян та компаній з Катару. У суперечці з Саудівською Аравією Катар підтримувала, зокрема, Туреччина.

Наприкінці 2018 року Катар на тлі суперечки з сусідами вийшов з організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), до якої входив багато років поспіль. Утім, уже багато років поспіль головним джерелом прибутків Катару є не нафта, а природній газ, оскільки цей невеликий емірат має доступ до одного з найбільших у світі газових родовищ, котре він освоює разом з Іраном.

Заява щодо врегулювання більш ніж трирічної суперечки між Катаром і Саудівською Аравією надійшла в переддень саміту країн-учасниць Ради співробітництва арабських держав Перської затоки, що має відбутися 5 січня в Ер-Ріяді.

Саудівська Аравія вирішила перетворити півострів Катар на острів

Саудівська Аравія вирішила перетворити півострів Катар на острів

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4128
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація