Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Катери "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу" повернуть до ВМС України – міністр оборони

Український флот буде й надалі розвиватися, запевняє Андрій Загороднюк.

Повернуті російською стороною після річного полону кораблі після ремонту продовжать роботу в Військово-морських силах Збройних сил України. Про це заявив міністр оборони Андрій Загороднюк.

Фотогалерея Як захоплені три українські кораблі виводили з акваторії Керчі. Фоторепортаж (10 фото)

"Після отримання суден фахівці їх оглянуть і дадуть рекомендації, яким чином можна швидше їх повернути на службу", - наголосив міністр. Він також зауважив, що малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" та буксир "Яни Капу" повернуті Росією вимушено.

"Я розглядаю ці події ніяк інакше, як виконання державою-агресором травневого рішення Міжнародного морського трибуналу", - заявив Загороднюк. "Ми і далі будемо будувати здатний військово-морський флот, який буде захищати Україну. Це запорука стабільності в регіоні", - додав він.

Як повідомлялося, про можливе швидке повернення кораблів стало відомо в суботу, 16 листопада. Того ж дня в Офісі президента України підтвердили, що процес перебуває на завершальній стадії. Наступного дня стало відомо про те, що катери і буксир в супроводі російської "берегової охорони" вивели з акваторії "Генмола" в окупованій Керчі. В ФСБ РФ пояснили, що кораблі йдуть на буксирі до погодженого місця зустрічі, де 18 листопада їх повернуть Україні. Росія та Україна документально погодили процес передачі кораблів. Після чого "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" повернули українцям. При цьому у Кремлі заперечили, що це пов'язано з рішенням Міжнародного трибуналу з морського права.

Відео Передача Україні захоплених Росією торік кораблів йде за планом

Росія віддала Україні захоплені торік буксир та два бронекатери. Моряки, яких тоді агресори захопили у полон, на початку вересня були визволені і повернулися додому. І от незадовго до "нормандської зустрічі" у Парижі - Росія вирішила повернути захоплені кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу".  

Передача Україні захоплених Росією торік кораблів йде за планом

Залиште свій коментар

Вибір редакції