Катування електричним струмом і сексуальне насильство щодо затриманих. Доповідь ООН стосовно ситуації в Криму

Дата публікації
Перегляди
4431
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Катування електричним струмом і сексуальне насильство щодо затриманих. Доповідь ООН стосовно ситуації в Криму

Фото: УНІАН

В організації вкотре наголошують - окупант не забезпечує належних гарантій та захисту прав людини.

Порушення прав людини в окупованому Росією Криму тривають без жодних суттєвих поліпшень за останні 10 місяців.

Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, яка охоплює період від 13 вересня 2017 року до 30 червня 2018 року.

Згідно із документом, Російська Федерація продовжує нехтувати своїми міжнародними зобов’язаннями як окупаційна держава і не забезпечує належних гарантій та захисту прав людини в Криму. Державними суб’єктами Російської Федерації у Криму, зокрема суддями, прокурорами, слідчими, Федеральною службою безпеки (ФСБ) та поліцією, були порушені права 94 осіб на належну правову процедуру і справедливий судовий розгляд. Крім того, у жодному з 42 випадків насильницьких зникнень, задокументованих від березня 2014 року, винні не несли відповідальність. Повсюдна відсутність відповідальності за порушення прав людини призвела до створення атмосфери безкарності, зауважили в ООН.

"Звуження спектру громадянських свобод в Криму посилило атмосферу страху, залишивши незначний простір  для критики або незгоди. В одному випадку мешканку Криму було засуджено до позбавлення волі умовно за те, що вона поділилася публікацією у мережі Facebook, в якій критикувалися Російська Федерація, її армія та історичні особистості. У доповіді висвітлено п’ять випадків, де кримінальні справи були спрямовані на покарання за політичне інакомислення і, як здається, мали на меті слугувати попередженням для інших", - зазначили в ООН.

Щонайменше троє кримчан – Олег Сенцов, Володимир Балух та Емір-Усейн Куку – розпочали голодування на знак протесту проти звинувачень, які вони вважають сфабрикованими і політично вмотивованими. У доповіді висловлено занепокоєння щодо стану їхнього здоров’я і, загалом щодо умов тримання під вартою інших затриманих осіб.

Також в ООН звернули увагу на те, що у Сімферопольському слідчому ізоляторі камери настільки переповнені, що затриманим доводилося спати по черзі. Іноді їм відмовляли у їжі, воді та ліках перед тим, як вивозити на судове засідання. Крім того, до осіб, які перебувають під вартою, або в період між фактичним позбавленням їх волі та офіційним узяттям під варту, державні суб’єкти застосовували заборонені методи, зокрема катування електричним струмом і сексуальне насильство.

Здійснювалося переміщення ув'язнених із Криму до Російської Федерації для того, щоб вони постали там перед судом, або для відбуття покарання. 

Від 2015 року приблизно 12 тисяч чоловіків із Криму були призвані до армії Російської Федерації. Щороку призовна кампанія стає дедалі агресивнішою: 2015 року було призвано 500 чоловіків, а весною поточного року ця цифра сягнула нової найвищої позначки - 2800 кримчан. У доповіді згадано про щонайменше дев'ять випадків, коли за ухилення від призову чоловіки були засуджені у кримінальному порядку й оштрафовані на значні суми.

У доповіді вказано на трикратне збільшення кількості задокументованих обшуків будинків і рейдів ФСБ об’єктами приватної власності у Криму – 38 за перше півріччя 2018 року проти 14 за аналогічний період 2017 року. З цієї кількості близько 80% обшуків і рейдів були спрямовані на кримських татар. Крім того, кримські татари досі позбавлені свого представницького органу, Меджлісу, який залишається в Криму під забороною попри постанову Міжнародного суду ООН.

У доповіді також зауважується, що особи кримського походження, зокрема внутрішньо переміщені особи, користувалися у материковій частині України обмеженим доступом до оформлення документів і різноманітних послуг, зокрема до банківських послуг і послуг із реєстрації актів громадянського стану.

"Коріння цієї проблеми лежить у дискримінаційних українських правових нормах, довільному застосуванні законодавства, а іноді – в упередженому ставленні до осіб, які походять із Криму", – йдеться в документі.

Доповідь завершується пакетом рекомендацій Російській Федерації як окупаційній державі у Криму, урядові України та міжнародній спільноті.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4431
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація