Керівник "РИА Новости Украина" Вишинський не змінив ставлення до свого ймовірного обміну

Дата публікації
Перегляди
1502
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Керівник "РИА Новости Украина" Вишинський не змінив ставлення до свого ймовірного обміну

Фото: УНІАН

Раніше звільнений з-під варти відмовлявся від процедури обміну.

Проросійського пропагандиста Кирила Вишинського звільнили з-під варти. Керівник "РИА Новости Украина" просидів у СІЗО 15 місяців і нині за рішенням апеляційного суду Києва, вийшов під особисте зобов’язання, йдеться у ТСН.16:45.

Кирило Вишинський під спалахи фотооб’єктивів підписує особисте зобов'язання. Тепер на засідання суду та виклики слідчих він ходитиме з дому, а не приїжджати в автозаку.

"Я планую вийти на вулицю і подихати свіжим повітрям. А потім отямитись", - каже після звільнення Вишинський.

Звільнення топ-новиною у прямому ефірі транслюють російські канали. Кирила Вишинського затримали у травні 2018 року за підозрою в державній зраді. Головному редактору "РИА Новости-Украина" інкримінують спробу повалення конституційного ладу, сепаратизм, розпалювання національної ворожнечі й незаконне зберіганні зброї. За версією слідчих, Вишинський сприяв підривній діяльності Росії проти України. На сайті своєї агенції журналіст публікував  статті з виправданням анексії Криму та окупації Донбасу - це щедро фінансував Кремль.

Вишинський відмовляється від ймовірного обміну на політичних в'язнів Кремля

Вишинський відмовляється від ймовірного обміну на політичних в'язнів Кремля

"За оперативними даними сума щомісячна сягатиме більше 100 тисяч євро", - коментував заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

Крім грошей Вишинський ще й отримав медаль від Путіна – "За повернення Криму". Та орден "За заслуги перед вітчизною". Медаль вилучили під час обшуків, а також російський паспорт.

Вишинський родом із Дніпра, там починав працювати журналістом на місцевих каналах, згодом був власкором російського телеканалу "Росія". Працював на росіян і під час Революції Гідності. І запам’ятався прямими репортажами в дні розстрілів 2014 року, в яких мітингувальників на Майдані називав бойовиками.

Свою справу Вишинський називає сфабрикованою і політизованою попередньою українською владою. Вже під час слідства російський  пропагандист заявляв про відмову від українського громадянства і просив захисту у Путіна. Його ім'я господарю Кремля добре відомо: Вишинський дружить із головним кремлівським пропагандистом Дмитром Кисельовим. Долею Вишинського активно переймалася російська омбудсменка. Проте сам Кирило Вишинський відмовлявся від ймовірного обміну на політичних в’язнів Кремля. Нині, запевняє, своєї думки не змінив.

"Я своєї думки не змінюю. Навряд чи це можливо стосовно невинної людини", - впевнений Вишинський.

Втім ймовірність обміну Вишинського на одного з українських політв’язнів досить велика. В Кремлі вже оптимістично відреагували на звільнення російського журналіста. Сам підозрюваний свої плани поки що не розкриває.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1502
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація