Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кінець АП на Банковій? Гелетей і Фесенко прокоментували ідею Зеленського про новий офіс президента

Зеленський – не перший політик, якому не подобається будівля в центрі Києва.

Скляний офіс за межами Києва, аби не дошкуляти кортежами – такою бачить майбутню президентську адміністрацію Володимир Зеленський. Звичну будівлю на Банковій кандидат займати не хоче, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Бути чи не бути Адміністрації Президента на Банковій – питання, котре підіймається не вперше. Свого часу на будівлю скаржилися і називали проклятою і Віктор Ющенко, і Петро Порошенко. Однак за ці часи будівля не тільки не спустошувалася, а й обростала все новими і новими парканами. Ніхто не хоче займати кабінет президента після попередника – це бажання більшості очільників держави. Однак одразу після інавгурації і заходу в головні двері президенти, за винятком Януковича, звільняли будівлю тільки по завершенні своєї каденції.

ВідеоДорого і небезпечно: як вигляд матиме на практиці переїзд Зеленського в офіс за межами Києва

Скляний офіс за межами Києва, аби не дошкуляти кортежами - такою Володимир Зеленський бачить майбутню Президентську Адміністрацію. Звичну будівлю - на Банковій - кандидат займати не хоче. І першими за голову вхопилися в Державній службі охорони - дорого і небезпечно. А от політологи більш лояльніші.  

Дорого і небезпечно: як вигляд матиме на практиці переїзд Зеленського в офіс за межами Києва

Чи були слова Зеленського суто політичною заявою, чи переїзд президентського офісу з Банкової справді станеться? Будівля АП – лише частина великого пазлу. Навколо цілий комплекс – Кабмін, Нацбанк, Рада. Крім того, мережа підземних комунікацій і можливість захисту від будь-якої зброї. "Наголошую – від будь-якої. В тому числі і зброї, яка може нести потенційно ядерний заряд", - запевнив начальник управління Держохорони Валерій Гелетей. Він не приховує, що багато чого перейшло у спадок від часів СРСР, але система доопрацьована та осучаснена, а в Україні альтернативи в плані безпеки просто немає: "Траса, по якій їздить президент, мости, по яким їздить президент, чим дихає президент, яку п’є воду – це все взаємопов’язані речі".

Фотогалерея У Києві активісти пікетували Адміністрацію президента та офіс "Батьківщини" через вбивство Гандзюк (6 фото)

Той-таки Ющенко після Помаранчевої революції задивлявся на Маріїнський палац як нову адміністрацію, а Порошенко міркував над будівництвом нового простору. Чому не перейшли від слів до діла? Гелетей говорить про десятки спроб замаху на Порошенка, яким вдалося запобігти тільки завдяки чинній системі. "Від сумнівних людей, які, не маючи мету, знімають квартиру поблизу адміністрації, закінчуючи тими, хто має той шлейф російський під виглядом журналістів і будь-яких легенд", - розповів він.

Політолог Володимир Фесенко припускає, що молодий недосвідчений політик, який йде всупереч системі та зміг першим провести передвиборчу кампанію в інтернеті, увігнавши в ступор досвідчених конкурентів, цілком ймовірно, може утнути революцію і в організації президентського простору. "От внаслідок відсутності досвіду – це, з одного боку, мінус і слабке місце, а з іншого боку – це шанс. Шанс на те, що через відсутність досвіду, через те, що вони не розуміють, можна це робити чи ні, вони можуть ламати шаблони, ламати стереотипи", - каже він. Наразі ж під питанням насамперед моральний аспект: що буде дешевше – утримувати старе, хоч і скорочене-реорганізоване, чи все ж будувати нове. У складний для економіки воєнний час виборці зайвих витрат можуть не зрозуміти.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції