Кіпрська компанія стверджує, що фонд Порошенка не платив готівкою за акції

Кіпрська фірма Dr. K. Chrysostomides & Co LLC прокоментувала випуск акцій фонду "Прайм есетс кепітал".

Кіпрська компанія Dr. K. Chrysostomides & Co LLC стверджує, що фонд "Прайм есетс кепітал", бенефіціаром якого є український президент Петро Порошенко, не оплачував грошовими коштами підписку на акції.

Кіпрська фірма Dr. K. Chrysostomides & Co LLC є юридичним радником Конфекшенери Інвестментс Лімітед.

У листі, який розіслали ЗМІ, повідомляється, що компанія випустила акції, але платежі в грошовій формі не здійснювалися.

Як відомо, в останньому розслідуванні "Слідства. Інфо" мова йде про те, що Фонд президента Петра Порошенко "Прайм есетс кепітал" 26 березня цього року придбав у спорідненій кіпрської компанії акцій на суму 4 млн євро, в типі платежу було зазначено "кеш" (готівку). Журналісти вважають, що такі дії суперечать попереднім заявам президента про припинення виведення грошей в рамках його офшорних компаній.

Юристи спростували інформацію щодо виведення фондом "Прайм Ессетс Капітал" Петра Порошенка 4 млн євро в офшори. Вони запевняють, що під час проведення операції іноземні банківські рахунки президента не відкривалися, "обороту грошових коштів не було, і передача акцій відбувалася в рамках процедури передачі активів Петра Порошенка у довірчу власність компанії Ротшильд". При цьому, юристи наголосили, що ще на початку року фонд президента звернувся до НБУ і Мінекономіки, де зазначили, що отримувати відповідну ліцензію інвестиції за кордоном не потрібно.

Раніше у відповіді Національного банку України на депутатське звернення Ігоря Луценка мова йшла про те, що Порошенко не отримував ліцензії на здійснення операцій з інвестування за кордон. На думку Луценко, Порошенко порушив українське законодавство, за що передбачено штраф на суму, еквівалентну сумі валютних цінностей, інвестованих за кордон.

У квітні Порошенко, як і інші українські чиновники, оприлюднив декларацію про майно та доходи за 2015 рік. Згідно з документом, він отримав 62 162 819 млн гривень доходів.

Нагадаємо, з компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Зокрема, були опубліковані матеріали про президента Петра Порошенка.

Порошенко запевнив, що не виходив за межі правового поля. Він заявив, що є першою посадовою особою в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх доходів та сплати податків. Він зазначив, що передав управління своїми активами іншим компаням.

У той же час юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку в "Roshen" для продажу бізнесу, заявила, що договір про створення blind trust був підписаний. Створення компаній в іноземній юрисдикції в фірмі пояснили так, що це було єдиним можливим шляхом для передавання активів в управління авторитетної міжнародної трастової структурі. Також будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними.

Крім того, фіскальна служба не побачила порушень у відкритті офшорів Порошенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: