Китай закликав ВООЗ розслідувати діяльність лабораторій США для пошуків джерел пандемії коронавірусу

Китай закликав ВООЗ розслідувати діяльність лабораторій США для пошуків джерел пандемії коронавірусу

Фото: Associated Press

Форт-Детрік є центром біологічних досліджень військових США.

Постпред Китаю Чень Сюй закликав ВООЗ в рамках розслідування джерела пандемії COVID-19 роботи лабораторій США в Форт-Детріку і в системі університетів штату Північна Кароліна.

Про це інформує Global Times.

Лист направлено главі ВООЗ Тедросу Адханому Гебрейесусу. Воно є першим офіційним запитом Китаю по дипломатичних каналах на розслідування діяльності цих установ в США. До звернення на адресу глави ВООЗ докладено колективний лист, підписаний більш ніж 25 млн громадянами Китаю.

Чень Сюй нагадав, що ймовірність поширення вірусу SARS-CoV-2 в людській популяції, що викликала пандемію COVID-19, в результаті витоку з Уханського інституту вірусології є вкрай малоймовірною. Але об'єктом розслідування повинні стати лабораторії, подібні знаходяться в Форт-Детрике і університеті Північної Кароліни в Чапел-Хілл — головному кампусі в цій системі університетів.

За даними інформацією ЗМІ, Форт-Детрік, що в штаті Мериленд, є центром біологічних досліджень військових США, і головний їх учасник — Інститут медичних досліджень інфекційних захворювань армії США. Газета нагадує, що ні пізніше 2003 року це структури вже мали технології для синтезування і модифікації коронавірусів, що викликають важкий гострий респіраторний синдром.

Генеральний директор департаменту з контролю над озброєннями МЗС КНР Фу Цун своєю чергою заявляв, що США більше за інших країн спонсорували і проводили дослідження коронавірусів. При цьому, за інформацією китайської сторони, тому розслідування роботи його лабораторії дозволить дізнатися, чи привела її активність або могла б привести до появи коронавируса.

Нагадаємо:

  • Головний республіканець Комітету у закордонних справах Палати представників Мак Маккол оприлюднив звіт з твердженнями про наявність доказів того, що коронавірус вийшов з лабораторії Уханського інституту вірусології (WIV).
  • Всесвітня організація охорони здоров'я також провела розслідування причин пандемії і в своєму звіті дійшла висновку, що ризик нещасного випадку був "надзвичайно низьким". У звіті говориться, що "не було повідомлень про респіраторних захворюваннях, сумісних з COVID-19 протягом тижнів/місяців до грудня 2019 року, а також не було серологічних свідоцтв інфекції у робочих в результаті серологічного скринінгу на SARS-CoV-2".
  • Своєю чергою генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреесус визнав, що "передчасно" виключати версію витоку COVID-19 з лабораторії Уханського інституту вірусології в Китаї.

Новини світу: Китай не дозволив ВООЗ провести аудит своїх лабораторій, зокрема й у місті Ухань

Новини світу: Китай не дозволив ВООЗ провести аудит своїх лабораторій, зокрема й у місті Ухань

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація