Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Київ готовий до виборів на окупованому Донбасі вже цього літа - МЗС

У відомстві додали, що після виборів в українській політиці можуть з'явитися люди, яких називають терористами.

Офіційний Київ виступає за проведення виборів на окупованих територіях Донбасу вже цього літа, однак жодних розмов з тими, хто взяв зброю до рук чи прийшов до України з Росії, не буде. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Єдина можливість для Києва, щоб вести переговори, якщо люди чимось незадоволені, - мати легальних представників цих регіонів. Ми вимагаємо, щоб ці люди були обрані і обрані законно. Нам треба провести зараз вибори. Ми готові зараз розробити закон, враховуючи відмінності, які існують в законах і в проведенні виборів на території всієї України і в цих частинах. Ми готові узгодити його і згідно з цим законом терміново розпочати вибори, щоб отримати, бажано цього літа, вже легітимних представників Луганська і Донецька, щоб з ними вести переговори про вирішення безпекової, економічної та всіх інших частин ситуації", - зазначив він.

Пристайко додав, що після виборів в українській політиці можуть з'явитися люди, яких офіційний Київ називає терористами та сепаратистами. 

"Ці люди зараз мають певний вплив на цих територіях, я боюсь, нам доведеться жити з цим, нам доведеться враховувати всі інтереси, які є на великій території України, для того, щоб наша держава змогла просуватися далі, ми маємо знайти консенсус. Якщо в результаті виборів, відкритих і чесних виборів, ці люди прийдуть до влади, нам доведеться шукати можливість взаємодії з ними і і парламенті, і в урядових структурах,  і в місцевих структурах", - наголосив заступник міністра.

Він визнав, що це буде непросто, але, зауважив: це єдиний шлях до миру.

"Ми маємо шукати шлях політичного врегулювання", - підсумував Пристайко.

Нагадаємо, після зустрічі українських парламентарів із помічницею держсекретаря США Вікторією Нуланд партія "Самопоміч" заявила, що американка донесла до них позицію США, згідно з якою від України очікують проведення виборів на окупованих територіях Донбасу уже цього літа. Також Держдеп нібито наполягав на тому, щоб Україна вписала до Конституції особливий статус для нині окупованих територій та забезпечила амністію бойовикам. Однак при цьому гарантій, що Росія виведе з Донбасу свої війська та важке озброєння, немає, зауважили в "Самопомочі". Ворожа ж зброя залишиться під спеціальним наглядом ОБСЄ. Натомість Держдеп нібито обіцяв подовження санкцій проти РФ до січня.

Пізніше Нуланд прокоментувала заяви "Самопомочі" та зауважила, що конкретні дати проведення виборів на окупованому Донбасі під час зустрічей не називались. Вона наголосила, що інтерпретації окремих народних депутатів є некоректними.

Залиште свій коментар

Вибір редакції