Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Інтеграція до РФ - наша справа". Ватажки ОРДЛО висунули Зеленському жорсткі вимоги

Бойовики хочуть досягнути повного самоврядування.

Глави терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР", які за підтримки Росії окупували окремі території Луганської і Донецької областей, привітали підписання "формули Штайнмаєра". Проте вони вимагають не вносити жодних змін до закону про особливий статус без узгодження із ними.

Таку заяву зробили "лідери" так званих "ДНР" і "ЛНР" Денис Пушилін і Леонід Пасічник, передає ТАСС.

"Україна учора завдяки Росії, Німеччині та Франції підписала" формулу Штайнмаєра", яка надає Донбасу особливий статус. Таким чином, вона визнає особливе право народу Донбасу на самостійне визначення своєї долі", - йдеться в їхній заяві.

Терористи зазначили, що вони мають намір вести переговори в Мінську, щоб досягнути повного контролю над управлінням "республіками". Крім того, вони розкритикували заяву Зеленського, який наголосив, що на окупованих територіях вибори можливі лише за умови чіткого дотримання Конституції України та українського законодавства. Окупанти вважають, що реалізацію голосування повинні визначати лише вони, а у разі не узгодження із ними "формули Штайнмаєра", проведені вибори вони вважатимуть "із порушенням мінських угод, і вони для нас будуть юридично нікчемні".

"І закликаємо пана президента Володимира Зеленського не диктувати нам умови. Коли він говорить, що вибори на Донбасі пройдуть тільки тоді, коли Україна отримає контроль над кордоном, він не розуміє, що не йому вирішувати, коли у нас пройдуть вибори, а нам. Жодного контролю над кордоном київська влада не отримає , - йдеться в заяві так званих керівників "республік".

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 жовтня у Києві відбулися дві акції протесту. Обидві мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра"

Відео "Ніяких виборів під дулами кулеметів". Зеленський пояснив свою позицію щодо "формули Штайнмаєра"

За словами президента, невдовзі парламент ухвалить новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в нині окупованих районах Донецької та Луганської областей. І він набуде чинності після того, як там відбудуться вибори  за українським законодавством і в присутності міжнародних спостерігачів.  

"Ніяких виборів під дулами кулеметів". Зеленський пояснив свою позицію щодо "формули Штайнмаєра"

Залиште свій коментар

Вибір редакції