Київ запроваджує нові правила гри на Донбасі, бо бойовики остаточно зруйнували Мінські домовленості

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Київ запроваджує нові правила гри на Донбасі, бо бойовики остаточно зруйнували Мінські домовленості

Порошенко хоче скасувати закон про особливий статус Донбасу / Фото: president.gov.ua

Аби отримати пенсію, пенсіонери повинні будуть виїхати з окупованих територій Сходу України.

У тому, що з проросійськими терористами і їхніми московськими хазяями миром уже не домовитися, переконались у Києві. Недільними псевдовиборами, які не визнала ні Україна, ані цивілізований світ, донбаські маріонетки остаточно зруйнували мирний план, узгоджений у Мінську. І не самим лише фактом голосування. Вибори на Донбасі пропонувала провести й українська влада.

Але - місцеві: обираючи керівництво областей за українськими законами, а не пробувати узаконити фейкові республіки. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень. Із такими новоутвореннями - розмова геть інша. Київ зупиняє соцвиплати для жителів окупованих територій - аж до їхнього звільнення. Тепло і світло - не відрізають. Але в уряді міркують, як вирахувати гроші за енергоносії.

Київ зупиняє соцвиплати для жителів окупованих територій

Київ зупиняє соцвиплати для жителів окупованих територій

Народжений у муках Мінський протокол ані Росія, ані підконтрольні їй терористи не виконували жодного дня, констатує президент Петро Порошенко: стріляли, наступали, стягували зброю. І врешті забили останній цвях - провели псевдовибори, що імітують самостійність "ЛНР" та "ДНР". У Мінську ж погоджували, що окуповані нині території Донбасу матимуть особливе, широке, самоврядування, але підконтрольне Києву.

"Був зруйнований запропонований і погоджений шлях політичного діалогу, коли внаслідок виборів- справжніх виборів - на українській території, бо ніхто не ставить під сумнів суверенітет і територіальну цілісність України, українськими громадянами - бо ніхто не ставить під сумнів громадянстволо мешканців Донецька і Луганська - мають відбутися місцеві вибори за українськими законами, бо ніяких інших законів на нашій території не існує і бути не може", - наголосив Порошенко.

Тепер, каже президент, треба скасувати й закон про особливий статус Донбасу. Закон, який він сам вніс до парламенту. Закон, через який ламали списи. І писати новий. Цього разу - без авансів окупантам.

"Ми будемо готові приняти новий закон в умовах, коли ми побачимо перше - стійке припинення вогню, друге – відведення військ", - уточнив Порошенко.

А поки російські "Гради" й "Смерчі" сунуть ближче, Київ включає економічні важелі. Наступного дня після РНБО прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляє, що з 1 грудня Україна припиняє соцвиплати мешканцям окупованих територій.

"Сьогодні платити гроші на ці території означає, що гроші не дійдуть до людей, їх вкрадуть російські бандити. І це ні що інше, як підтримка  російського тероризму", - сказав Яценюк.

Пенсійний туризм закінчується. Отримувати гроші в Україні, а витрачати їх в "ЛНР" чи "ДНР" більше не вийде. На бюджетні виплати можуть претендувати лише офіційні переселенці. Тобто ті, хто виїхав їз зони АТО і будує життя по цей бік фронту, пояснює міністр фінансів Олександр Шлапак. Правила стосуються всіх - навіть немічних та лежачих.

Окуповані території стали "бермудським трикутником", в якому зникають бюджетні гроші, зазначає міністр. І йдеться не лише про соцвиплати.

"Сьогодні там залишилася ціла купа щонайменше податкових печаток. Уже маємо факти, коли так званий дутий ПДВ оформлюється цими податковими печатками з цих територій", - уточняє Шлапак.

Поки посібники терористів "доять" державну скарбницю, у Мінфіні ламають голову, як взяти податки з підприємств, які де-юре виїхали з зони АТО - зареєструвалися у Києві, але де-факто працюють там, де стріляють. Адже вивезти величезні підприємства звідти дуже складно. Варто зазначити, що близько 30 відсотків валютної виручки Україна отримувала за рахунок саме тих підприємств, які там лишилися.

У те, що відповідь буде знайдена найближчим часом, головний фінансист країни не надто вірить. Принаймні, зізнався, що в проекті бюджету-2015 Україна не розраховує на окуповані території.

Щоправда, офіційно проекту бюджету ще немає. Його представлятиме вже новий уряд - новій Верховній Раді, каже чинний спікер Олександр Турчинов. Ті, хто зараз ще формально лишаються депутатами, працювати не хочуть.

Відтак і скасовувати закон про особливий статус Донбасу будуть вже нардепи 8-го скликання. Ще один дискусійний закон про амністію терористів, який йшов у парі з особливим статусом, не працював ні дня, заспокоює Турчинов. Голова Ради каже, що не підписав закон і не відіслав його в Адміністрацію президента.

Незважаючи на те, що Україна множить на нуль спеціальні закони, Мінські домовленості лишаться чинними, запевняє політичний аналітик Андрій Миселюк.

"Ця декларація не наповнилась реальним змістом, вона і не зіграла, вона зараз втратила свою фактичну значимість. Проте як формальна рамка вона має залишатися, бо це хоч якась гарантія того, що там не будуть поновлені активні військові дії. Ситуація буде законсервована до березня", - говорить Миселюк.

Активних рухів узимку на лінії фронту не передбачає й колишній заступник голови СБУ Олександр Скипальський. Втім, він переконаний, що в період затишшя саме спецслужби мають плідно попрацювати на окупованій території - бандити "мають бути просто знищені нашими силами фізично".

Та поки що терористи активно імітують "державу" на захоплених територіях, пишуть розпорядження про ліквідацію української символіки та роздають один одному нагороди героїв неіснуючих республік.

Горлівський ватажок Безлер, якого вже кілька разів достроково ховали, за останніми повідомленнями, живий і робитиме кар'єру в Москві - як офіційний представник ніким не визнаної республіки.

Кореспондент ТСН Ольга Кашпор

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація