Кличко розповів, про що спілкувався на "віденській зустрічі" з Фірташем

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кличко запевняє, що 2014 року не підписував жодних документів.

Мер Києва Віталій Кличко розповів, що на зустрічі з Петром Порошенком, Дмитром Фірташем і Сергієм Льовочкіним напередодні президентських виборів 2014 року у Відні спілкувався з Фірташем щодо медійної підримки. 

Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

Зокрема, він підтвердив, що був на цій зустрічі, проте, за його словами, він не підписував жодних документів. Міський голова також зазначив, що на зустрічі він обговорював з олігархом питання медійної підтримки.

"Я не приховую, що як політик я спілкувався з ним. Не секрет, що ми живемо в країні, в якій ключові медіаресурси сконцентровані в руках декількох людей. І я не приховую, що спілкувався і звертався за підтримкою медіаресурсів до всіх представників так званого великого бізнесу. Щоб доступ цей був. В українській політиці, на превеликий жаль, медіаресурси мають велике значення. На цю тему я і розмовляв", - сказав Кличко.

Він додав, що заяви нинішнього глави Офісу президента Андрія Богдана про те, що на "віденській зустрічі" було підписано документ, який зобов'язує призначити Кличка главою адміністрації, є маніпуляцією.

"Главою КМДА, згідно з роз'ясненнями до Конституції, президент зобов'язаний призначити людину, яка виграла вибори мера. І пан Богдан показав указ за підписом про призначення мене головою КМДА, але "забув" показати якісь документи і підписи, про які він стверджує", - заявив Кличко.

Мер Києва також додав, що в Офісі президента Володимира Зеленського йому назвали умови, у разі дотримання яких він може залишитися на посаді глави КМДА.

"Пан Богдан сказав, що "тільки в тому разі, якщо ви покажете ефективну роботу в боротьбі з корупцією, ми готові будемо піти вам назустріч і залишити на посаді", - сказав Віталій Кличко.

Мер Києва додав, що як політик він спілкується з усіма представниками всіх політичних сил. Однак уточнив, що на сьогоднішній день з Фірташем у нього контактів немає.

Нагадаємо, під час пресконференції 30 липня керівник ОП Андрій Богдан заявив про те, що йому пропонували 20 млн доларів за те, щоб "не рухати" Кличка з посади голови КМДА

Він також розповів, що Кличко був одним з учасників так званих Віденських домовленостей, підписаних з олігархом Дмитром Фірташем.

До цього Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Його заступник Руслан Рябошапка висловив сподівання, що це питання буде вирішене на найближчому засіданні Кабінету міністрів. При цьому Рябошапка закликав не політизувати це звільнення.

"Є норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на термін повноважень президента України. Яка може бути політика у тому, що змінився президент і термін повноважень голови місцевої адміністрації закінчився?" – пояснив заступник голови ОП.  

Сам Кличко у  відповідь заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування.

Відео Залишити Кличка на своїй посаді: АМУ розсилає мерам лист із проханням підтримати звернення до президента

Асоціація міст України, очолювана Віталієм Кличком, звернулася до мерів міст з проханням підтримати звернення до президента, у якому попросити главу держави відмовитися від планів розділити посади київського міського голови та керівника міської державної адміністрації. Чи отримає ця ініціатива підтримку і якою має бути влада столиці  - у сюжеті.  

Залишити Кличка на своїй посаді: АМУ розсилає мерам лист із проханням підтримати звернення до президента

Залиште свій коментар

Вибір редакції