Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Клих з колонії написав листа російському журналістові: "Хочеться заснути і не прокинутися"

Українець відмовляється від їжі і сподівається на обмін.

Український політв'язень Станіслав Клих, якого в Росії засудили до 20 років в'язниці за нібито участь у Чеченській війні на боці бойовиків, заявив, що відмовляється від їжі і вимагає переводу з Верхньоуральської колонії в іншу установу.

Про це українець написав у листі журналістові російського видання "Новая газета" Павлу Канигіну.

ВідеоІз незаконно засуджених у Росії Клиха та Карп`юка вирішили стягнути 250 тисяч рублів

Новину повідомив адвокат Ілля Новіков і пояснив, що це, мовляв, визначена судом компенсація матері одного із загиблих у Чечні російських солдатів. Вона, вважаючи українців причетними до цієї смерті, вимагала 5 мільйонів.  

Із незаконно засуджених у Росії Клиха та Карп`юка вирішили стягнути 250 тисяч рублів

"Я вимагаю переведення в іншу установу ФСВП — з цією метою відмовляюся від сніданку і обіду, можу сказати, що тутешню їжу, на відміну від тієї, що була у грозненському СІЗО, їсти неможливо — вона огидна", - написав Клих.

Українець поскаржився на біль в очах, який виникає від замкнутого простору, браку кисню і нервового перенапруження.

"Час у в'язниці вдень йде набагато довше, ніж вночі. Хочеться заснути і не прокинутися, смерть стає бажаною", - написав Станіслав Клих.

Політв'язень каже, що через відсутність доступу до інформації він не знає, що робить українська влада для його обміну або звільнення. "Як я можу бути задоволений їхніми "зусиллями", якщо я до сих пір не вдома?", - зазначив Клих і висловив надію, що його незабаром обміняють на засудженого в Україні росіянина Віктора Агєєва.

Також Станіслав спростував свою участь у "Правому секторі". За його словами, він з 2004 по 2014 роки був активним членом Партії регіонів.

"Тому прошу не вважати мене у цьому зв'язку політв'язнем — в момент в'їзду в РФ я досить лояльно (аполітично) ставився до керівництва Російської Федерації і російської політичної системи, чого не скажеш про мої нинішні уявлення", - йдеться в листі.

Клих зазначив, що в Росію поїхав, щоб зустрітися з жінкою, з якою познайомився в Криму до подій на Майдані. І після приїзду в російське місто Орел був затриманий силовиками.

"Тому у зв'язку з цим прошу ... писати про мене надалі: "Станіслав Клих, секс-турист із Києва". Загальновідомий факт з кримського життя — російські жінки більш доступні, ніж українські", - написав Станіслав Клих.

ВідеоУкраїнський політв'язень Станіслав Клих знайшовся в психіатричній лікарні в Магнітогорську

Нагадаємо, російська прокуратура вимагала ув'язнити Станіслава Клиха на 22 роки. 19 травня 2016 року суд присяжних визнав Клиха винним.і засудив до 20 років позбавлення волі. 

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, - "цій брудній історії". У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько "бойовик Арсен", воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Сашко Білий, а ще - колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними в Чечні українцями - Карпюком та Клихом.

Згодом судова колегія у кримінальних справах Верховного суду Росії підтвердила вирок українцям, які були незаконно засуджені, відхиливши апеляцію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції