Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Клімкін назвав наступну після Донбасу ціль Путіна в Україні

На думку колишнього керівника дипломатії, у Кремлі поклали око на південь.

Після завершення активної фази війни на Донбасі Росія перемкне фокус своєї уваги на південні регіони України. Таку думку висловив колишній голова МЗС Павло Клімкін в інтерв'ю 24 каналу.

"Український південь для РФ вирішує одразу 6-7 стратегічних завдань. Це контроль над безпекою Чорного моря, це коридори до Криму та Придністров'я", - наголосив він. Клімкін вважає, що першою фазою буде дестабілізація регіону, слідом за нею можливі військові і гібридні засоби. "Спочатку будуть гібридні. Путін може дозволити собі повну військову операцію, але не хоче цього. Він буде прагнути спочатку до дестабілізації. І потім до всього, що дозволить відбити український південь", - вважає політик.

Екскерівник української дипломатії припускає, що метою Кремля є створення альтернативного квазідержавного формування на території України. "Не факт, що він буде його приєднувати. Він спробує зробити якусь "Новоросію", – сказав Клімкін. "Думаю, що це, на жаль, реально. Я цього дуже боюся. Вважаю, що це входить в російські плани", - зізнався він.

Клімкін висловив думку про те, що у РФ є план перелаштувати простір навколо себе. "Зробити не зовсім Російську імперію і не зовсім СРСР. А певну третю версію", - пояснив він. Це можуть бути формально окремі території, але реальний контроль над ними матиме Москва – і з цим запропонують миритися Європі в межах умовного "спільного сусідства". "Це буде нова реінкарнація Ялти. Це не буде Ялта в тому сенсі, як поділили сфери впливу. Але це буде така логіка", – припустив політик.

Відео Ексклюзивне інтерв’ю дав Павло Клімкін сайту ТСН.ua

Шлях України до членства в Євросоюзі може тривати більш ніж десятиліття. Про це розповів міністр закордонних справ Павло Клімкін. За словами чинного очільника МЗС, європерспективи України реальні, але працювати над ними слід уже зараз. Які кроки варто зробити Україні для якнайшвидшого вступу до ЄС, про зустріч із президентом Зеленським і про курс нового глави держави в зовнішній політиці - дивіться в повній версії інтерв'ю Павла Клімкіна на сайті ТСН.юа.    

Ексклюзивне інтерв’ю дав Павло Клімкін сайту ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції