Клімкін не очікує якихось проривів від зустрічі "нормандської четвірки" у Берліні

Зустріч дасть зрозуміти, чи можливо далі тиснути на Росію у виконанні Мінських домовленостей.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не очікує якихось проривів від зустрічі лідерів "нормандської четвірки", яка відбудеться 19 жовтня у Берліні.

Про це він заявив в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Завтрашній захід має стати тестом. Така домовленість, оскільки ідея належить значною мірою канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, але й було підтримано і президентом Франції, і нами, з метою зрозуміти, чи можна далі послідовно тиснути на керівництво Росії у виконанні мінських домовленостей. Це обов'язково напередодні Європейської Ради, де буде обговорюватися питання відносин з Росією. Тому саме в цьому контексті це дуже важливо", - сказав міністр.

Клімкін зазначив, що продовжується робота над логікою дорожньої карти по виконанню Мінських домовленостей, "де повинні домінувати чітка логіка у виконанні всіх домовленостей з безпеки і гуманітарний вимір - звільнення всіх політичних ув'язнених. Тільки на це має накладатися виконання політичних домовленостей".

"Ми працюємо над проектом, але повинні розуміти, що особливих очікувань у плані якихось проривів від завтрашнього заходу у нас немає", - розповів Клімкін.

Нагадаємо, 19 жовтня в Берліні відбудеться зустріч "нормандської четвірки" - Петра Порошенка, Ангели Меркель, Франсуа Олланда та Володимира Путіна. Український президент зазначив, що надій на цю зустріч не живить, однак заради неї відмовився від зустрічі з лідерами ЄС.

ВідеоПрезидент України розповів, чого очікує від переговорів у Берліні

Залиште свій коментар

Наступна публікація