Клімкін окреслив Угорщині "червону лінію", яку Київ забороняє перетинати

Дата публікації
Перегляди
5491
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Клімкін окреслив Угорщині "червону лінію", яку Київ забороняє перетинати

Фото: УНІАН

Українська влада перевіряє механізми фінасування, яке здійснюється Будапештом на Закарпатті.

Угорщина не буде роздавати своє громадянство просто так на території України, зокрема на Закарпатті. Ця тема для Києва є так званою червоною лінією. 

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" заявив глава українського МЗС Павло Клімкін.

Коментуючи заяву свого угорського колеги Петера Сійярто про те, що у разі висилання консула через роздачу паспортів у Береговому, Будапешт здійснить заходи у відповідь, Клімкін повідомив, що Україна поставить низку питань, серед яких програми фінансування на Закарпатті.

"Наслідки будуть дуже прості: ми з угорцями сядемо знову. Будемо говорити про те, як подовжується перехідний період для Закону про освіту. Це для них важливо. Ми будемо говорити про те, як здійснюється фінансування угорської діяльності. 22 тисячі українських громадян угорського походження отримали минулого року допомогу. Там (на Закарпатті – Ред.) їх загалом 100-110 тисяч. Це означає, що кожна п’ята родина отримує цю допомогу. Яким чином, в яких грошах, через які механізми? Якраз зараз перевіряємо. Теми розмови з угорцями у нас є. Але в принципі, хочете називайте це "червоною лінією": вони (угорці) не будуть роздавати громадянство просто так і не будуть маніпулювати нашими громадянами", - зазначив Павло Клімкін.

Цього тижня ЗМІ оприлюднили відео, яке нібито було зняте в консульстві Угорщини на Закарпатті, на ньому громадянам України видають угорський паспорт і просять не показувати українським представникам влади. Це викликало різку заяву МЗС України. Клімкін заявив, що консул Угорщини буде відправлений на батьківщину. Втім, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пообіцяв здійснити заходи у відповідь. "Такий крок поставить відносини між двома країнами в інший вимір і не залишиться без відповіді, але Міністерство закордонних справ і торгівлі досі не отримало офіційних повідомлень щодо цього. Після заходів, які є дискримінаційними для закарпатських угорців, і різних спроб залякати їх, серія нападів на нас тепер перейшла на інший рівень. Угорщина постійно стежить за розвитком подій, і можливо, що в майбутньому також можуть знадобитися подальші заходи щодо уповільнення євроінтеграції України", - заявив Сійярто.

Клімкін прокоментував видачу угорських паспортів українцям

Клімкін прокоментував видачу угорських паспортів українцям

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5491
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація