Клімкін попередив про небезпеку перебування українців у Білорусі

Ситуація із Павлом Грибом показала, що там активно діють російські спецслужби.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав українців бути більш обачними під час подорожей до Білорусі після того, як на території цієї країни російські спецслужби викрали 19-річного Павла Гриба.

Про це міністр сказав в інтерв'ю "Укрінформу".

ВідеоРосійський суд виніс рішення щодо затриманого українця Павла Гриба

"Після того, як Павло Гриб зник із території Білорусі, ми маємо говорити про небезпеку перебування українських громадян не тільки на російській території. Хочу … ще раз попередити громадян України про небезпеку перебування на російській території, де всі російські спецслужби послідовно діють проти наших громадян. Я закликаю кожного, хто їде на російську територію, дуже добре подумати, чи їхати туди", - сказав Клімкін.

Голова МЗС додав, що після випадку із зникненням Гриба стало зрозуміло, що російські спецслужби діють також на території Білорусі. "Я вважаю, що українські громадяни мають зважувати, яким чином їздити туди", - сказав міністр.

Нагадаємо, в білоруському Гомелі зник український громадянин Павло Гриб: за словами батьків, він був затриманий співробітниками ФСБ. До Білорусі він поїхав 24 серпня, щоб зустрітись із дівчиною, яка мешкає у Росії, з якою познайомився через Інтернет. 17-річна жителька міста Сочі в інтерв'ю ТСН зізналась, що справді запросила хлопця до Білорусі. Змусили її це зробити співробітники ФСБ Росії, бо вона також перебуває під слідством.

В поліції міста Гомель батьку повідомили, що його син перебував у розшуку за терористичну діяльність. МЗС Ураїни намагалося з'ясувати, що сталось з хлопцем. водночас білоруські прикордонники запевняють, що  до Павла претензій не мали

7 вересня стало відомо, що Гриб перебуває у СІЗО в російському місті Краснодар

Залиште свій коментар