Клімкін пояснив, чому Україні не підходить запровадження візового режиму з РФ

Міністр вважає, що Москва зробила би дзеркальний крок. 

Запровадження Україною  звичайного візового режиму з РФ не сприяло б ефективному контролю в'їзду та виїзду росіян. Таку думку озвучив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Якщо ми просто запровадимо візи, то це не буде відповідати нашій меті. По-перше, ми не зможемо ефективно контролювати дату в'їзду, як будуть в'їжджати громадяни Російської Федерації, яким чином це буде робитися", - наводить УНІАН цитату очільника МЗС.

Він додав, що частина біометричних даних є відкритою, а частина – закритою, тому українська сторона не отримуватиме частину з них.

На думку Клімкіна, у разі запровадження візового режиму з РФ Москва пішла би на дзеркальну відповідь.

"Вони зроблять нам провокацію і запровадять такий самий візовий режим, намагаючись пресувати наших громадян-українців, які мешкають, наприклад, на території окупованого Криму. Яким чином вони будуть це робити? Оскільки Росія буде випускати їх на територію, контрольовану українською владою, тільки за наявності дійсних віз. І звичайно, таких провокацій може бути багато", - наголосив Клімкін.

Він додав, що запровадження біометричного контролю на українських кордонах для іноземців відбуватиметься у кілька етапів.

"Я підкреслюю, як тільки ми будемо технічно готові, але ми дуже добре просуваємося у цьому напрямку, з реєстром біометричних даних, це рішення буде запроваджено. Але це тільки перший елемент, оскільки те, що я сьогодні презентував на засіданні Ради національної безпеки і оборони, це саме інтегрована система контролю за в'їздом/виїздом, і також за пересуванням всередині країни", - пояснив глава зовнішньополітичного відомства.

За його словами, наступні етапи також включатимуть контроль, але він буде чітко спрямований у напрямку загроз, які існують – "саме на Російську Федерацію".

"Це буде, звичайно, контроль і за поїздками, тобто буде процедура попереднього попередження і буде контроль за пересуванням в Україні", - додав він.

Як повідомлялося раніше, Україна запровадить біометричний контроль для громадян інших держав, які перетинають український кордон. Рішення було ухвалено на засідання РНБО, повідомив президент України Петро Порошенко. 

"Ми маємо зняти всі біометричні дані, включно і відбитки пальців і цифрову фотографію. Це значно посилить можливості для боротьби з тероризмом", - наголосив він.  

Секретар РНБО Олександр Турчинов наголосив, що таке рішення стосуватиметься в першу чергу громадян РФ. 

ВідеоУкраїна запровадить біометричний контроль для іноземців

Залиште свій коментар