Клімкін розповів про процес підготовки резолюції Радбезу ООН щодо розміщення миротворців на Донбасі

Чітких правил щодо термінів розміщення миротворчих місій немає.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що у процесі підготовки до розміщення миротворців на Донбасі Рада безпеки ООН має схвалити не одну резолюцію.

Про це він сказав журналістам на брифінгу, пише УНІАН. Міністр нагадав, що Україна вперше підготувала резолюцію про миротворців "ще до початку 2015 року".

"Ми ознайомили з нашою позицією всіх друзів і партнерів. Але Росія розраховувала, що їй вдасться перевести дискусію щодо свого проекту резолюції не тільки на експертний, а й на політичний рівень. Такого за визначенням не буде, оскільки всі ці російські трюки не будуть працювати", - заявив Клімкін.

Він також додав, що буде обговорюватися в Радбезі ООН – це "технічна резолюція".

"Ми надали наше бачення. У нас є, звичайно, свій проект резолюції, але, знову ж таки, дуже важливо зрозуміти, що те, що ми будемо обговорювати в Раді безпеки, - перша резолюція, вона на жаргоні дипломатів називається технічною", - розповів міністр.

Він сказав, що у цій "технічній" резолюції необхідно визначити остаточну мету, яку треба досягти в результаті розміщення миротворців на Донбасі. "Це буде поштовх для генсека (Антоніу Гуттереша – Ред.) і, до речі, буде зустріч з генсеком у Нью-Йорку, щоб надіслати місію, і, так би мовити, розставити червоні прапорці, що має бути результатом такої місії", - заявив Клімкін.

Наступним кроком будуть консультації щодо мандату місії миротворців. Міністр наголосив, що перша резолюція не визначатиме всі питання щодо миротворчої місії, і, зокрема, у ній не йтиметься про мандат місії.

ВідеоСША переконані, що запровадження миротворчої місії ООН, допоможе відновити суверенітет України

Також він сказав, що чітких правил щодо термінів розміщення миротворчих місій немає.

"Якихось формальних правил в рамках ООН немає. Ми прекрасно знаємо, що цей процес, як правило, займає від півроку і більше, і це залежить, звичайно, від політичного контексту, мандату, від учасників, тобто, сказати точно, що це буде умовно шість з половиною місяців або сім з половиною місяців, ми не можемо", - заявив Клімкін. 

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що підтримує введення миротворців ООН на територію окупованого Донбасу, однак ці сили повинні перебувати лише на лінії розмежування.

У МЗС підкреслили, що Путін своєю заявою хоче спотворити ідею миротворчої місії і представити агресію на Донбасі внутрішнім конфліктом України. Також дипломати нагадали, що раніше глава України Петро Порошенко офіційно направив в ООН звернення про розгортання миротворчої операції, проте Росія як держава-агресор постійно саботувала пропозиції України, відмовляючись розглядати звернення в РБ ООН і навіть стверджувала, що звернення не було.

Порошенко планує найближчими місяцями представити на Генеральній асамблеї ООН ідею введення миротворчої місії на Донбас. Під час попередніх телефонних переговорів лідерів держав "нормандського формату" він наголосив на необхідності запровадження її на Донбасі.

Росія також передала в Організацію Об'єднаних Націй проект резолюції про розміщення миротворчої місії на Донбасі. 

Залиште свій коментар