Клімкін розповів, що не комунікував із Зеленським після інавгурації

Клімкін розповів, що не комунікував із Зеленським після інавгурації

Він мав розмови тільки з його помічниками.

Міністр закордонних справ Україні Павло Клімкін повідомив, що не комунікував із президентом України Володимиром Зеленським після його інавгурації, але мав контакти із заступником глави Офісу президента Вадимом Пристайком. Про це він розповів в ефірі телеканалу "Прямий".

"До цього у мене були розмови, мені здавалося, що тоді ще не президент Зеленський мене зрозумів. Я накидав йому різних ідей і сподіваюся, що їх використають... Після інавгурації таких контактів не було, але це право президента - питати", - розповів він.

За його словами, спочатку він пішов у відпустку. "Потім було засідання РНБО у форматі наради - я вийшов (із відпустки - ред.). А потім почалися позови проти Росії - потрібно було допомагати. Трибунал, Молдова і дуже багато питань. Тобто рутинні питання у зовнішній політиці - дипломатична служба все одно працює, зі мною чи без, українські громадяни отримують захист за кордоном, український бізнес отримує підтримку. Але є речі, які без міністра складно зробити, - коли все відбувалося навколо Молдови, або позови. Це і дзвінки, і координація позиції, і деякі інші речі".

Він зазначив, що мав контакти із заступником глави Офісу президента України Пристайком. "Звичайно, ми контактували. Ми знаємо один одного багато років", - розповів міністр.

Нагадаємо, наприкінці червня між Зеленським та Клімкіним стався конфлікт через ноту у справі українських моряків, захоплених у Керченській протоці. 25 червня МЗС України отримало ноту російського відомства з "цинічною пропозицією" щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування моряків відповідно до російського законодавства. У МЗС висловили рішучий протест та відправили ноту до РФ.

Натомість президент Володимир Зеленський розкритикував роботу глави МЗС України Павла Клімкіна через те, що він не погодив відповідь із ним.

Після цього Клімкін вирішив піти у "політичну" відпустку.

2 липня президент України повторно звернувся до Ради з проханням невідкладно розглянути подання про звільнення генерального прокурора Юрія Луценка і міністра закордонних справ Павла Клімкіна та призначення очільником МЗС Вадима Пристайка.

Обов'язки міністра закордонних справ замість Клімкіна виконуватиме Олена Зеркаль

Обов'язки міністра закордонних справ замість Клімкіна виконуватиме Олена Зеркаль

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація