Клімкін заявив про підготовку МЗС до візового режиму з Росією

Голова відомства підтримує ідею, але застерігає від її необдуманого втілення.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтримав ідею візового режиму з Росією. Однак дипломат наголосив, що питання для обговорення ставиться неправильно, повідомляє УНІАН.

"Я вважаю, що навіть запровадження візового режиму в контексті контролю того, хто прибуває з Російської Федерації замало. Ми маємо запровадити для цього біометричні паспорти, але потім, ще й контроль тих, хто приїжджає. Це означає – анонсування поїздок, і це все можна зробити достатньо ефективно в Інтернеті", - заявив міністр.

Разом із тим Клімкін закликав усіх бути реалістами. "Але давайте чітко розуміти, що в нас є. Насправді ми прекрасно розуміємо – у нас є війна, у нас є розпад імперії, але при тому майже три мільйони українців знаходяться на території Російської Федерації, майже 7 чи 8%", - зауважив він. І додав, що слід також враховувати "наших громадян", які "знаходяться на території тимчасового окупованого Криму".

Окрім того, дипломат порадив передбачити зустрічні дії Росії. "Тому, моя відповідь – однозначно так, але це питання, яке потрібно вирішувати і в часі, і з точки зору цих процедур на основі чіткого підходу, і розуміння, яким чином Росія буде намагатися це перебити", - пояснив Клімкін. І припустив, що РФ намагатиметься "втягувати" українців у своє громадянство, а цьому необхідно запобігти. "Готуємось, маємо відповідний досвід, так що за МЗС в цьому плані не хвилюйтесь", - підсумував він.

Водночас у травні більшість членів фракції "Блоку Петра Порошенка" у Верховній Раді не підтримали ініціативу ввести візовий режим з Росією. Про це розповів заступник керівника фракції Олексій Гончаренко.

ВідеоШвейцарія запровадить безвіз з Україною одночасно з ЄС

Залиште свій коментар