Клімкін зізнався, що резолюція ООН щодо миротворців на Донбасі фактично готова

Питання часових рамок миротворчої місії поки не розглядалося.

Україна, США, Німеччина і Франція вже фактично підготували спільний проект резолюції ООН по миротворцях на Донбасі.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляють "Подробиці".

"Я кілька годин тому розмовляв з Куртом (спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер - ред.), ми погодили основні параметри нашої позиції. У нас фактично готовий текст резолюції, наш проект. Це і Сполучені Штати, і Німеччина, і Франція, працюємо і з Великою Британією. Основне - вся територія окупована. Ми знаємо основні елементи нашої позиції, у нас є план, яким чином тиснути далі", - сказав глава МЗС.

Міністр підкреслив, що питання часових рамок миротворчої місії поки не розглядалося, а питання чисельності місії буде обговорюватися трохи пізніше.

"У нас є план - скільки потрібно, і композиція. Будемо обговорювати це дещо пізніше. Це залежить від того, чи просунемо ми логіку цієї резолюції. Щодо кількості - розмови ведуться, і у нас є чітка позиція - скільки потрібно", - уточнив Клімкін.

При цьому він відмовився відповідати на запитання про чисельність миротворчої місії.

"Якщо я скажу п'ять або я скажу п'ятдесят - потім мені скажуть: а чому ти сказав п'ять, а чому ти сказав п'ятдесят. У нас є план. Як тільки зможу сказати більше - обов'язково скажу ", - пояснив Клімкін.

ВідеоПорошенко запропонував турецькому президенту взяти участь у миротворчій місії на Донбасі

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що Альянс підтримує ідею розташування миротворчої місії на всій території конфлікту на Донбасі, включно з непідконтрольною Україною ділянкою кордону з РФ. Вимога про роботу миротворчої місії ООН на всій окупованій території українського Донбасу, і в першу чергу на цій ділянці кордону з Росією, є обов’язковою умовою Києва до такої місії і західні партнери її підтримують. 

Залиште свій коментар