Клюєв і Шарій ідуть в Раду: чим відомі ці скандальні мисливці за мандатом

Клюєв і Шарій ідуть в Раду: чим відомі ці скандальні мисливці за мандатом

Фото: УНІАН

ЦВК зареєструвала Анатолія Шарія та Андрія Клюєва.

У Верховну Раду йдуть скандальний проросійський блогер Анатолій Шарій та колишній глава адміністрації Януковича Андрій Клюєв. У ЦВК кажуть, що змусили зареєструвати їх кандидатами через Верховний суд. Там стверджують, що не зобов'язували ЦВК реєструвати одіозних мисливців за мандатом. Вони  постановили лише повторно розглянути їхні документи. Чим відомі Шарій і Клюєв, у ТСН.19:30.  

Один з тузів у колоді Януковича Андрій Клюєв - перший віце-прем'єр в уряді Азарова, секретар РНБО, а під час Майдану - керівник адміністрації президента. Генпрокуратура підозрювала, що саме він міг організувати розстріл Небесної сотні. Зразу після кривавої розправи з активістами Клюєв утік до Росії і там заліг на дно.

Близький соратник Януковича та голова його адміністрації стали кандидатами у депутати

Близький соратник Януковича та голова його адміністрації стали кандидатами у депутати

Клюєв у розшуку та під міжнародними санкціями, жодної політичної активності не виявляв. Тепер же вирішив балотуватись по мажоритарці на Донеччині - повернутись в Україну вже з мандатом та під захистом недоторканості. Інакше затримають вже на кордоні.

Клюєву оголошено підозри у силовому розгоні студентського Майдану та розкраданні державних коштів. ЦВК реєструвати Клюєва відмовилась. За законом він мав проживати в Україні п'ять років. Утім, його адвокати доводили в судах: Клюєв в цей час нібито жив у Донецьку. Крапку поставив Верховний Суд - так пояснили у ЦВК, чому вони все ж зареєстрували Клюєва.

"У шахах це називається «пат»,  коли хід у тебе, але жодна з фігур не може рухатись. По факту Верховний суд поставив в цих питаннях крапку знищивши всі наші докази. Ми не маємо жодного іншого виходу. Це - зрада це зрада всіх тих цінностей, які були захищені українцями на майдані", - каже член ЦВК Наталія Бернацька.

У самому Верховному Суді категорично заперечують, що змусили ЦВК до такого кроку. У його рішенні йдеться про те, що Центрвиборчком має ще раз переглянути документи двох одіозних претендентів, а реєструвати їх суд не зобов'язував. Однак у ЦВК зрозуміли по-іншому.

Таким самим чином на вибори прорвалась і партія блогера Анатолія Шарія. Він іде на вибори першим номером у списку партії, що так і називається "Партія Шарія". "Верховний суд зобов'язав нас розглянути повторно, але знищив всі наші докази. Лист ГПУ - не доказ, протокол засідання ОБСЄ - не доказ", - каже Наталія Бернацька.

Шарія називають українофобом, він відомий розповсюдженням антиукраїнських фейків та просуванням проросійських ідеологем. Ось, наприклад, його думка про мешканців Західної України. "Я украинец, а вы не украинцы. Вы второй сорт. Нет, вы просто полукровки. Вы наполовину … поляки, наполовину венгры…", - казав якось він.

Останні сім років Шарій живе за кордоном, куди втік від кримінального переслідування. Він влаштував стрілянину в кафе та поранив людину. Сам Шарій називає себе розслідувачем. Однак серед українських журналістів має репутацію дуже сумнівного блогера.

"Він проводив не в інтересах України, а в інтересах держави-агресора - РФ. Зараз ця людина буде брати участь в українських виборах з претензією на представництво в українському парламенті. Інакше як абсурдом те, що робить сьогодні і ЦВК і суди, назвати не можна", - каже Вікторія Сюмар

ЦВК поспішає друкувати бюлетені, бо до дострокових  виборів менше трьох тижнів. Якщо реєстрацію Клюєва та Шарія таки скасують, проти прізвища Клюєва та партії Шарія у бюлетенях може з'явитися штамп "вибув".

Кореспондент ТСН Марія Васильєва.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Результати виборів до Ради
Наступна публікація