Коболєв: Росія не збирається забезпечувати гарантії транзиту газу через ГТС України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У "Нафтогазі" попереджають про ризик демонтажу Росією об'єктів ГТС на українському напрямку.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв закликає ЄС об'єктивно оцінювати невизначені вигоди і реальні загрози, які несе будівництво "Північного потоку-2".

Про це у п'ятницю, 28 грудня, пише "Інтерфакс-України".

"Газпром" заявив, що він виводить з експлуатації компресорні цехи на українському напрямку - незважаючи на обіцянки і запевнення, які російський уряд нібито дало нашим європейським партнерам, Росія не збирається забезпечувати гарантії транзиту газу через ГТС України після 2019 року", - повідомив Коболєв.

Коболєв впевнений, що в планах "Газпрому" - перекинути транзит на "Північний потік-2", що завдасть непоправної шкоди енергетичній безпеці Європи. На його думку, якщо будівництво цього газопроводу буде продовжено, то ніхто не зможе змусити Росію відмовитися від фактичного демонтажу об'єктів ГТС на українському напрямку.

"Концентрація значної частини експортних маршрутів на півночі, відмова від транзиту газу через надійну і гнучку ГТС України призведе до суттєвого підвищення техногенних ризиків", - вважає глава "Нафтогазу".

Коболєв нагадав, що на магістральних газопроводах "Газпрому" цьогоріч сталося вісім крупних аварій, тоді як на українських - жодної.

"Висока аварійність в мережах росіян вказує на те, що компанія вже не підтримує свою ГТС в надійному стані. Невідомо, причиною є дефіцит бюджету, концентрація уваги на політичних проектах, недбалість або інші причини", - зазначив він.

За його словами, статистичні дані щодо аварійності на газопроводах росіян і їхні дії по скороченню газової інфраструктури на українському напрямку - "красномовні".

На думку Коболєва, єдиний шлях, яким ЄС може зберегти надійний український маршрут і змусити Росію підтримувати свої трубопроводи на українському напрямку в працездатному стані, відмовитися від будівництва "Північного потоку-2".

Нагадаємо, раніше єврокомісар з питань бюджету Ґюнтер Еттінґер висловив впевненість, що попри тиск з боку США проект газогону "Північний потік-2" не буде зупинений.

Німеччина неодноразово запевняла, що проект має суто економічний характер. Оператором проекту газогону є підприємство Nord Stream AG, "дочка" російського концерну "Газпром". Окрім російського енергетичного гіганта, в проекті беруть участь німецькі концерни Wintershall та Eon Ruhrgas - їхні частки становлять 15,5 відсотка кожна, у Gasuine з Нідерландів та Engie з Франції - 9 відсотків. Консорціум планує додатково до вже наявної першої нитки газогону побудувати ще одну - Балтійським морем із Росії до Німеччини.

Відео"Північний потік-2": євродепутати закликають зупинити будівництво проекту

Європарламент ухвалив резолюцію проти будівництва газогону "Північний потік-2". У спільній заяві депутати зазначили, це політичний проект, який загрожує європейській енергобезпеці. Парламентарі закликають європейські країни відмовитися від будівництва "Північного потоку-2" і вважають роль України ключовою у поставках газу в Європу. 

"Північний потік-2": євродепутати закликають зупинити будівництво проекту

Залиште свій коментар

Вибір редакції