Чи змінювати Конституцію заради особливого статусу Донбасу, мають вирішити українці на референдумі. Ексклюзивне опитування

Чи змінювати Конституцію заради особливого статусу Донбасу, мають вирішити українці на референдумі. Ексклюзивне опитування

Більшість киян вважають, що зміни до Конституції слід затверджувати на референдумі / Фото: ТСН.ua

На думку жителів столиці, вибори на Донбасі слід проводити після виведення звідти іноземних військ.  

Що буде правильним у ситуації з окупованими територіями Донбасу, Київський міжнародний інститут соціології на замовлення телеканалу "1+1" запитав у киян, старших 18 років. Запитань було два.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Запитання №1.  Вважається, що Мінські домовленості ухвалені для досягнення миру на Донбасі. Згідно з ними, на Донбасі повинні відбутися вибори у відповідності з законодавством України. Як ви вважаєте, вибори на непідконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей повинні проводитися до виведення іноземних військ чи після цього?

За проведення виборів після того, як з окупованих території будуть виведені іноземні війська, висловилися майже 65%. І лише трохи більше 12% погодилися на те, що вибори можна проводити до виведення військ.

Варіанти відповідей

% серед усіх респондентів

Повинні проводитися до виведення іноземних військ

12,4

Повинні проводитися після виведення іноземних військ

64,9

Не має значення / мені все одно

4,0

Важко сказати

17,4

Відмова відповідати

1,2

Запитання №2. Мінські домовленості передбачають вступ у силу нової Конституції, що передбачає в якості ключового елементу децентралізацію з врахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей. На вашу точку зору, ким має ухвалюватися це рішення?

Ідею всеукраїнського референдуму про особливий статус Донбасу підтримала упевнена більшість – 54% опитаних. Віддати долю Донбасу в руки нардепам готові трохи менше 10% респондентів. Довірити це питання президенту готові менше 9%. Майже 16% опитаних узагалі проти такої ідеї.

Варіанти відповідей

% серед усіх респондентів

Народом України на референдумі

54,0

Верховною Радою України

9,7

Указом президента України

8,7

Я проти таких змін до Конституції

15,7

Інша відповідь

1,0

Важко сказати

10,2

Відмова відповідати

0,7

Опитання було проведено в період з 3 по 4 жовтня 2015 року в м. Києві. Воно репрезентативне. Максимальна похибка не перевищує 5%. Але з огляду на результат, вона не змогла б змінити настільки однозначний розклад сил.

У перебігу опитування використовувався метод комп'ютеризованих телефонних інтерв'ю (CATI). Для опитування була розроблена стратифікована випадкова двохступенева вибірка. Спочатку вибірка стратифікувалася за районами міста – відповідно до актуальних даних про кількість виборців (дані Державного реєстру виборців) визначалося, скільки респондентів потрібно було опитати в кожному районі Києва. Далі, на першому ступені, випадковим чином формувалася вибірка телефонних номерів (домогосподарств). Формування телефонних номерів відбувалося методом RDD (RandomDigitDialing – генерація телефонних номерів випадковим чином). На другому ступені у відібраних домогосподарствах проводилося інтерв'ю з одним його членом. Члени домогосподарства відбиралися згідно з квотним завданням за статтю і віком (квоти формувалися відповідно до актуальних даних Державної служби статистики). Всього було опитано 402 респонденти.

Більшість киян підтримує ідею референдуму про особливий статус Донбасу

Більшість киян підтримує ідею референдуму про особливий статус Донбасу

Повʼязані теми:

Наступна публікація