Колишній головний юрист Курченка збирається відбирати нових прокурорів

Колишній головний юрист Курченка збирається відбирати нових прокурорів

Бугай взяв участь у спільній прес-конференції із заступником генерального прокурора Давитом Сакварелідзе / Фото: Ліга.net

Про це Денис Бугай заявив на спільній прес-конференції з Давитом Сакварелідзе. 

Колишній голова наглядової ради "Брокбізнесбанку", якого називали головним юристом бізнесмена-втікача Сергій Курченка, Денис Бугай моніторитиме процес відбору нових співробітників прокуратури.

У понеділок, 27 липня, Бугай взяв участь у спільній прес-конференції із заступником генерального прокурора Давитом Сакварелідзе вже як президент Асоціації юристів України.

"З боку асоціації юристів ми проповідуємо зараз гасло "хочеш змін - йди в прокуратуру". Тому будемо максимально мотивувати професійних колег йти в прокуратуру", - заявив Бугай.

На прес-конференції Сакварелідзе розповів про те, як буде реформована прокуратура, зокрема, про зменшення кількості працівників, збільшення їх зарплатні, а також об'єднання районних та міських прокуратур.

"Запуск всієї системи реформ дасть можливість наступного року попросити Кабмін, парламент, громадськість виділити для прокуратури більше ресурсів для порядних менеджерів. Потрібно звикнути і змиритися з ідеєю, що порядного чиновника держава повинна забезпечувати", - заявив він.

Сакварелідзе вже прокоментував появу юриста з неоднозначною репутацією на цій прес-конференції.

"Цю зустріч організувала велика впливова асоціація адвокатів, де, окрім Бугая, були напевно декілька тисяч із усієї України. У мене нема інформації про якісь кримінальні справи [проти Бугая], але якщо він фігурує в якійсь кримінальній справі, то стосовно нього будуть прийняті рішення", - сказав заступник генпрокурора, не пояснивши, які саме "рішення" можуть бути прийняті.

Нагадаємо, у березні минулого року Бугая звинуватили в тому, що він був одним із учасників злочинної організації Сергія Курченка, також юрист підозрювався в масштабних розкраданнях коштів держбюджету України. 29 березня 2014 року за рішенням судді Голосіївського районного суду Києва йому було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою або застава в 140 млн гривень. Слід зазначити, що "Брокбізнесбанк", членом правління якого був Денис Бугай, був визнаний неплатоспроможним. 10 червня 2014 року було призначено уповноважену особу і розпочато процес ліквідації фінансової установи.

Станом на 14 липня 2015 року було оголошено про черговий конкурс із реалізації активів. Як відомо, колишній член наглядової ради "Брокбізнесбанку" Борис Тимонькін був затриманий у Німеччині 14 червня цього року. Генеральна прокуратура України направила запит до Німеччини про його видачу через звинувачення у тяжких злочинах.

"Тимонькін і Курченко підозрюються в участі у злочинній організації, незаконному заволодінні майном ПАТ "Брокбізнесбанк", АБ "Укргазбанк" і ПАТ "Аграрний фонд" в особливо великих розмірах на загальну суму 4,7 млрд грн, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, та службовому підробленні", - зазначив заступник генпрокурора Віталій Касько. Однак 24 липня, згідно з рішенням Вищого земельного суду федеральної землі Бранденбург, колишній банкір був випущений і в'язниці без грошової застави за станом здоров'я. Тимонькін пред'явив німецькому суду довідку про захворювання на рак.

"В умовах позбавлення волі лікування такого захворювання неможливе", - зазначив речник суду. Як довго триватиме лікування підозрюваного і чи може воно стати перепоною для екстрадиції до України, у суді не коментують.

Повʼязані теми:

Наступна публікація